Reklama

Ponad 224 mln zł trafi do Wielkopolski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Opublikowano:
Autor:

Ponad 224 mln zł trafi do Wielkopolski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do samorządów w regionie trafi ponad 224 mln zł. Wnioski o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych można będzie składać od wtorku do 18 sierpnia.

Do województwa wielkopolskiego w ramach tegorocznej edycji  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  trafią ponad 224 miliony złotych na dofinansowanie zadań gminnych i powiatowych. Podział środków na dofinansowanie zadań pomiędzy zadania gminne i powiatowe wynosi 60% do 40%. Samorządy gminne mogą ubiegać się o przyznanie środków w łącznej wartości 134 milionów złotych, natomiast samorządy powiatowe o ponad 89 milionów złotych.

Zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do wzięcia udziału w naborze. To kolejna szansa na rozwój infrastruktury drogowej w naszych małych ojczyznach. Możliwość dofinansowania inwestycji drogowych w powiatach oraz gminach wpłynie na zahamowanie negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego na poziomie regionalnym, zwiększy konkurencyjność gospodarczą oraz wpłynie na poprawę jakości życia obywateli. Skorzystajmy z tej szansy - przekonuje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wnioskodawca jest uprawniony do składania wniosków o dofinansowania zadań jednorocznych. Dofinansowaniem objęta może być budowa, przebudowa lub remont drogi powiatowej albo drogi gminnej.

Wniosek o dofinansowanie składa właściwy zarządca drogi. Ze środków Funduszu można uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 30 mln złotych - możliwe jest uzyskanie dofinansowanie w wysokości do 80% kosztów realizacji zadania.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest wsparciem realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Wnioski należy składać od 20 lipca do 18 sierpnia 2021 roku w formie papierowej na adres Wojewoda Wielkopolski, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy