Reklama

Policjanci przerwali pijacki rajd obywatelowi Mołdawii

Opublikowano:
Autor:

Policjanci przerwali pijacki rajd obywatelowi Mołdawii  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

- Otrzymaliśmy informację od policji z Jarocina, że krajową 11 w kierunku Środy Wielkopolskiej, jedzie daewoo matiz, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu – relacjonuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

 

Średzcy stróże prawa wskazane auto  wypatrzyli w Miąskowie (powiat średzki). Obywatel Mołdawii nadmuchał 1,54 promila alkoholu.

 

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.  
 


Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 


PAMIĘTAJMY!!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE