Reklama

Policja zatrzymała 4 mężczyzn. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów

Opublikowano:
Autor:

Policja zatrzymała 4 mężczyzn. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Pleszewa w wieku 42 i 43 lat. Mężczyźni podejrzewani są o liczne włamania i kradzieże na terenie całego powiatu. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów. Działali wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami. 

 

 

 

Po tym, jak na terenie gminy Dobrzyca doszło do włamania do sklepu spożywczego, policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców zdarzenia - informuje Monika Kołaska, rzeczniczka pleszewskiej policji. 

 

Mężczyźni zostali zatrzymani w  Kotlinie. Poruszali się samochodem marki Renault Scenic. W pojeździe znajdowało się trzech mieszkańców Pleszewa w wieku 30, 42 i 43 lat oraz 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

 

 

Funkcjonariusze sprawdzili, czy mężczyźni są również odpowiedzialni za inne przestępstwa. Jak się okazało, mieli też na swoim koncie włamania do sklepów, myjni samoobsługowych i zniczomatów. Działali od stycznia br. na terenie powiatu pleszewskiego i kaliskiego. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

 

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów - tłumaczy Monika Kołaska. 

 

Mężczyźni byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. W czwartek, 14 maja br. sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 42 i 43 lat tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo całej czwórce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE