Reklama

Podawał się za profesora i molestował studentki. Ponad 70-letni mężczyzna skazany na sześć i pół roku więzienia

Opublikowano: pt, 12 sty 2018 18:49
Autor:

Podawał się za profesora i molestował studentki. Ponad 70-letni mężczyzna skazany na sześć i pół roku więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Poznań. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. UAM. Molestowanie studentek.

 

 

Ponad 70-letni mężczyzna podawał się za profesora na poznańskim UAMie. Za molestowanie studentek został skazany na karę sześciu i pół roku więzienia.

 

Sprawa Janusza K. wyszła na jaw w 2015 roku, kiedy jedną ze studentek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaczepił starszy mężczyzna w kitlu. Był to jej pierwszy dzień na uczelni więc nie znała wszystkich wykładowców. Oskarżony podał się za pracownika naukowego i poprosił o pomoc w "badaniu antropologicznym". W zamian zaproponował zaliczenie egzaminu i pomoc podczas studiów.

 

Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Opisała ze szczegółami jak wyglądało rzekome badanie i to dzięki niej wszczęto postępowanie przeciwko Januszowi K. Podczas śledztwa okazało się, że mężczyzna grasował od 40 lat, a liczba poszkodowanych kobiet wynosi ponad 400. Śledczy zarzucili mężczyźnie siedmiokrotne doprowadzenie do innej czynności seksualnej, sześć razy usiłował doprowadzić do czynności seksualnej, a raz dopuścił się gwałtu.

 

W czwartek Janusz K. został skazany na sześć i pół roku więzienia. Mężczyzna będzie też musiał zapłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonym - informuje gloswielkopolski.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE