Reklama

Pociągi nawet co 30 minut. Zobacz, kiedy pierwsze kursy

Opublikowano:
Autor:

Pociągi nawet co 30 minut. Zobacz, kiedy pierwsze kursy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Urząd Marszałkowski. Pierwsze linie Poznańskich Kolei Metropolitalnej jeszcze w tym roku. Pociągi będą teraz jeździć częściej. 

 

 

 

Dzięki umowom, które zostały podpisane w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim, zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów w godzinach szczytu. Pociągi będą jeździć nawet co 30 minut.

 

Pasażerowie pierwszych czterech linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej ze stolicy województwa do Grodziska Wielkopolskiego, Wągrowca, Nowego Tomyśla i Jarocina będą mogli skorzystać z nowych połączeń już 10 czerwca tego roku. Dodatkowe połączenia znacznie podwyższą komfort jazdy mieszkańców, którzy dojeżdżają regularnie na studia czy do pracy.

Poznańska Kolej Metropolitalna będzie obejmować obszar w promieniu ok. 50 km od Poznania, wyznaczony na poszczególnych liniach kolejowych: Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Jarocin, Września, Gniezno, Wągrowiec, Oborniki i Szamotuły.

 

W kolejce czekają już następni, czyli pasażerowie linii z Poznania do Rogoźna, Wrześni, Kościana, Szamotuł i Gniezna, oni także dostaną więcej połączeń.

 

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego podpisał umowę z reprezentantami samorządów, biorących udział w dofinansowaniu projektu. Do Urzędu Marszałkowskiego przybyli przedstawiciele miasta Poznania, powiatu poznańskiego, gminy Grodzisk, gminy Granowo, gminy Środa Wielkopolska, gminy Nowe Miasto, powiatu wągrowieckiego, gminy Buk, gminy miejskiej Wągrowiec, gminy Skoki oraz gminy Czerwonak.

 

- Nie chodzi o to, żeby się licytować, który samorząd dołoży więcej, kto mniej do tego projektu. Chodzi o to, że jest to nasze pierwsze w historii wspólne przedsięwzięcie, które udało się zrealizować. Fakt, że tyle samorządów udało się zgromadzić wokół wspólnej idei, to jest naprawdę wspaniałe. To wielki sukces! Oczywiście kolejne linie będą sukcesywnie uruchamiane w latach następnych - podkreślił Wicemarszałek, Wojciech Jankowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE