reklama

Plan budowy elektrowni jądrowej w Wielkopolsce. Delegacja z Korei Południowej w Koninie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościElektrownię atomową niedaleko Konina zamierza budować firma PGE PAK Energia Jądrowa, we współpracy ze spółką - Korea Hydro&Nuclear Power. Zielone światło dla inwestycji już w listopadzie dało ministerstwo klimatu i środowiska. Delegacja z Korei ponownie odwiedziła Konin, by omówić projekt z władzami miasta oraz przedstawicielami biznesu.
reklama

Elektrownia jądrowa ma stanąć w Pątnowie. Planowana jest budowa dwóch reaktorów o łącznej mocy zainstalowanej 2800 MW, które dostarczą rocznie 12% obecnego zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce. Pierwszy blok ma zostać uruchomiony do 2035 roku. 

Dla realizacji inwestycji powołano spółkę celową - PGE PAK Energia Jądrowa S.A. Założyli ją: Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin S.A. (ZE PAK). Elektrownia ma być budowana we współpracy z Korea Hydro&Nuclear Power - spółką koreańską, mającą doświadczenie w realizacji i eksploatacji takich instalacji.

Elektrownia jądrowa pod Koninem. Decyzja zapadła w listopadzie 

Zielone światło dla realizacji inwestycji w listopadzie wydało ministerstwo klimatu i środowiska. 

reklama

Decyzja zasadnicza jest kluczowa dla realizacji budowy elektrowni jądrowej i pozwala nam przejść do kolejnych etapów inwestycji. Otrzymaliśmy ją w niespełna 13 miesięcy od podpisania listu intencyjnego. W przypadku tak dużej inwestycji to bardzo dobry wynik - informował wówczas Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, w komunikacie na stronie internetowej spółki. 

Więcej na temat elektrowni jądrowej w Wielkopolsce można przeczytać - TUTAJ.

Delegacja z Korei Płd. w Koninie. Potwierdza zainteresowanie elektrownią 

W poniedziałek (5 lutego) delegacja z Korei Południowej - w tym ambasador Hoonmin Lim i przedstawiciele KHNP - spotkała się w Koninie z prezydentem Piotrem Korytkowskim, aby omówić budowę elektrowni jądrowej. 

reklama

Dziś był pierwszy krok w komunikacji z miastem Konin - podkreślili przedstawiciele KHNP.

Na spotkaniu w Koninie obecnych było ponad 20 osób, w tym samorządowcy oraz reprezentanci biznesu i nauki.

Przedstawiciele KHNP zapewnili, że Konin jest dla nich ważnym regionem. Poza realizacją planowanej budowy firma zamierza prowadzić działania nastawione na komunikację z lokalną społecznością oraz z konińskimi firmami, by te mogły uczestniczyć w procesie budowy elektrowni - informuje Urząd Miejski w Koninie. - Wyrazili też chęć organizacji wizyty prezydenta i przedstawicieli naszego regionu w  Korei, by pokazać, jak działają elektrownie jądrowe.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama