Reklama

Pijani, oszukujący na czasie pracy i omijający przepisy: Obcokrajowcy za kółkiem prowadzą się źle

Opublikowano:
Autor:

Pijani, oszukujący na czasie pracy i omijający przepisy: Obcokrajowcy za kółkiem prowadzą się źle - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Gdyby na podstawie wyników kontroli Inspektoratu Transportu Drogowego budować obraz obcokrajowców poruszających się po naszych drogach, wyglądałby on fatalnie. „Obcokrajowcy za kółkiem prowadzą się źle” - komentuje rzecznik WITD.

 

Jak informuje WITD 14 lutego kaliscy inspektorzy na bramkach poboru opłat w miejscowości Lądek, przy autostradzie A2, zapobiegli powstaniu zagrożenia w ruchu drogowym.

- Tym razem pojazdem kierował białoruski kierowca pracujący w rosyjskiej firmie. Podczas kontroli inspektorzy wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło jego spożycie przez kierowcę i wykazało 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Policji z KMP w Koninie, która zatrzymała Białorosina. Ponadto przeprowadzona kontrola wykazała naruszenie związane ze skróceniem odpoczynku tygodniowego, za które nałożono karę na przewoźnika – informuje rzecznik.

Kilka dni wcześniej, również na A2, w miejscowości Żdżary, gdzie na początku lutego pijany Łotysz staranował kilka pojazdów [ZOBACZ TUTAJ], inspektorzy transportu drogowego z Kalisza zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika z Estonii. Jak się okazało kierowca wiozący mięso wieprzowe prowadził bez wymaganego zalogowania karty kierowcy.

- Jechał tak na odcinku 258 km i nie rejestrował zapisów w zakresie czasu prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, a wobec estońskiego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą administracyjną 5 tysięcy złotych – informuje WITD. Oględziny pojazdu wykonane przez inspektorów wykazały nadmierne zużycie opony naczepy, co - jak oceniono - ma istotny wpływ na przyczepność oraz długość drogi hamowania, zwłaszcza w okresie zimowym. Za to również ukarano kierowcę mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy.

Również w lutym inspektorzy z oddziału w Koninie zatrzymali na autostradzie A2 do kontroli pojazd wraz z naczepą, które należały do przewoźnika z Rosji. Mundurowi znaleźli w pojeździe zamontowane niedozwolone urządzenie zakłócające pracę układów oczyszczania spalin zwane emulatorem AdBlue.

- Niedozwolony emulator był dobrze ukryty, jednak charakterystyczne wskazanie na desce rozdzielczej pozwoliło na jego odnalezienie. Kierowca podczas kontroli pozbył się dowodu rejestracyjnego od pojazdu silnikowego z powodu niesprawnego systemu SCR odpowiedzialnego za oczyszczanie spalin. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych – dodaje inspektorat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE