Reklama

"Otwieramy szkoły". Protest uczniów przeciw zdalnemu nauczaniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: google maps

"Otwieramy szkoły". Protest uczniów przeciw zdalnemu nauczaniu - Zdjęcie główne

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. | foto google maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 kwietnia w samo południe rozpocznie się protest uczniów przeciw zdalnej firmie nauczania.

Jak napisali organizatorzy akcji, mają dość izolacji. Zwracaja uwagę, że nauka zdalna nigdy nie bdzie tak efektywna jak stacjonarna. Zwłaszcza nauka zawodu.

- Nauka zdalna jest wygodna, ale jeśli spojrzeć na to z szerszej perspektywy, jest to zbrodnia dokonana na polskiej młodzieży i dzieciach. Wyraźmy temu sprzeciw - apelują uczniowie Zespółu Szkół Budowlano-Energetycznych z Ostrowa.

W środę, 7 kwietnia, w samo południe zaplanowali protest przed budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

"Nigdy więcej zdalnego nauczania", "Żądamy stałego powrotu uczniów do szkół i przedszkoli" - takie hasła są umieszczone na plakacie informującym o akcji.

Na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych można przeczytać apel organizatorów protestu:

- Zdalne nauczanie, poza tym, że można zwracać dużo mniejszą uwagę na to co się dzieje w szkole, ma również sporo wad. Izolacja społeczna nie działa dobrze na ludzi; wystarczy spojrzeć na spory wzrost popytu na usługi psychologiczne wśród młodzieży, zwiększającą się liczbę depresji. Ludzie coraz bardziej uzależniają się od technologii, coraz mniej się ruszają, mniej się ze sobą spotykają. Długofalowe skutki takiego trybu życia mogą być bardzo złe. Warto również zwrócić uwagę na to, że istnieją zawody, które wymagają pewnych umiejętności, niemożliwych do nauczenia się przy zdalnym trybie nauczania, co spowoduje, że przyszli pracodawcy mogą na uczniów kończących naukę zdalnie patrzeć nieufnie. Nauka zdalna jest wygodna, ale jeśli spojrzeć na to z szerszej perspektywy, jest to zbrodnia dokonana na polskiej młodzieży i dzieciach. Wyraźmy temu sprzeciw

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy