Reklama

Oszukał 91-latkę. Przyszedł do domu i zabrał 26 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Oszukał 91-latkę. Przyszedł do domu i zabrał 26 tysięcy złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa w Lesznie. Mężczyzna oszukał metodą 91-letnią kobietę. Ukradł jej 26 tysięcy złotych.

 

 

 

Pod koniec lutego bieżącego roku policjanci z Leszna zostali poinformowani o oszustwie dokonanym na seniorce. Okazało się, że na telefon 91-latki zadzwonił mężczyzna, który wmówił poszkodowanej, że jej córka spowodowała wypadek drogowy. W związku z polubownym załatwieniem sprawy rzekomo niezbędne było wpłacenie pieniędzy.

 

- W słuchawce miała także okazję usłyszeć głos i płacz zrozpaczonej córki proszącej o pomoc. Seniorka bez wahania przygotowała zaoszczędzone 26 tysięcy złotych i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami telefonicznymi przekazała je mężczyźnie, który przyszedł pod furtkę jej domu. Zdziwienie staruszki było ogromne, kiedy kilka godzin później odwiedziła ją rodzona córka w dobrej kondycji, tłumacząc, że nic złego się nie wydarzyło - relacjonuje Monika Żymełka, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Lesznie.

 

 

 

 

13 maja mundurowi z leszczyńskiej policji zatrzymali 50-letniego sprawcę w miejscu swojego zamieszkania. Zatrzymany usłyszał zarzut pomocnictwa do oszustwa. Mężczyzna z powiatu górowskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Na poczet grożącej kary zajęty został jego samochód dostawczo-osobowy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE