Reklama

Od dziś obowiązuje zakaz wstępu do lasu!

Opublikowano:
Autor:

Od dziś obowiązuje zakaz wstępu do lasu!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Zakaz wstępu do lasy. Lasy państwowe wprowadzają zakaz wstępu do lasu na terenie całej Polski.

 

 

 

W związku z panującą na terenie całego kraju kwarantanną, otrzymaliśmy informację o kolejnym zakazie. Tym razem wprowadziono zakaz wstępu do lasów w całej Polsce. 

 

- Na podstawie art. 11 ust. 2 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostaje wprowadzony okresowy zakaz wstępu do lasu - do 11 kwietnia 2020 r. włącznie – czytamy w komunikacie.

 

 

Za nieprzestrzeganie zakazu grozi kara w wysokości od 5 tysięcy do nawet 30 tys. zł.

- W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom – informuje za pośrednictwem Facebooka Ministerstwo Środowiska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE