Reklama

Noworoczne biegi w Wielkopolsce. Gdzie się odbędą?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Noworoczne biegi w Wielkopolsce. Gdzie się odbędą? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Noworoczne biegi w Wielkopolsce. Gdzie się odbędą?

Kiedy i gdzie w Wielkopolsce odbędą się biegi noworoczne? Gdzie odbyły się już biegi sylwestrowe? 

30 grudnia Lesznie odbył się bieg sylwestrowy 

W  piątek 30 grudnia 2022 w Lesznie odbył się tradycyjny Bieg Sylwestrowy ulicami miasta. Pojawiło się na nim prawie 400 osób.

Była to już 38.edycja imprezy. W poprzednich latach na starcie pojawiało się nawet około 800 uczestników. Jednak podczas biegu kończącego 2022 roku organizatorzy zamyknęli listę startową na pozycji 400 osób. Ilość uczestników była więc ograniczona i liczyło się tempo zgłoszenia.

Bieg odbywał się jak zawsze na dystansie pięciu kilometrów. Uczestnicy wystartowali o 17:00 z placu apelowego jednostki wojskowej przy Racławickiej w Lesznie. Trasa poprowadzona została ulicami: 17 Stycznia, Okrężną, Leśną, a później Lipową już w kierunku jednostki wojskowej.Po przebiegnięciu zawodników policja odblokowywała kolejne odcinki.

Organizatorami XXXV Biegu Sylwestrowego było: Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe "Grot", 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy oraz Urząd Miasta Leszna przy współudziale sponsorów.

Bieg noworoczny w Kaliszu 1 stycznia 2023 roku

W Kaliszu bieg noworoczny odbędzie się w niedzielę, 1 stycznia 2023 roku. Trasa będzie przebiegać alejkami Parku Miejskiego.  Mieszkańcy Kalisza witają w taki sposób Nowy Rok od wielu lat.

Trasa Biegu Noworocznego za każdym razem prowadzi parkowymi alejkami i ma około 2 kilometrów długości. Każdy, wedle uznania może ją przebiec, przetruchtać lub przejść. Udział w Biegu Noworocznym może wziąć każdy, bez względu na wiek.

Zapisy będą prowadzone 1 stycznia 2023 roku od godziny 10:30 do 11:45 na kortach Centrum Kultury i Sztuki. Tam jest start i meta.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Start o 12:00.

Kiedy odbędzie się bieg noworoczny w Poznaniu?

Bieg noworoczny w Poznaniu odbędzie się 2 stycznia 2023 roku. Centrum zawodów będzie znajdować się będzie na Polanie nad Jeziorem Rusałka (najlepsze dojście od ul. Botanicznej). Zapisy zakończyly się 30 grudnia 2022 roku.

Program biegu noworocznego:

8:00 - start pracy biura zawodów
10:00 - start dystansu 5 km
11:00 - start dystansu 10 km
11:00 - dekoracja dystansu 5 km
12:15 - dekoracja dystansu 10 km

Jak podaje informator biegu, rywalizacja zostanie przeprowadzona na przełajowych ścieżkach (możliwe błoto) dookoła Jeziora Rusałka. Trasa zostanie oznaczona przez organizatora taśmą białoczerwoną oraz pachołkami i tabliczkami wskazującymi kierunek biegu.

Co o tym myślicie? Wybierzecie się? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy