Reklama

Nieprzeszkolony pracownik stracił rękę podczas pracy przy maszynie

Opublikowano:
Autor:

Nieprzeszkolony pracownik stracił rękę podczas pracy przy maszynie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wielichowo. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim. Dmytro S. Pracownik stracił rękę podczas pracy przy maszynie.

 

 

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim skierowała akt oskarżenia przeciwko Robertowi S. odpowiedzialnemu za przepisy BHP w firmie, w której doszło do tragicznego wypadku. 

W kwietniu 2016 roku Dmytro S. rozpoczął pracę na stanowisku obsługi maszyny do produkcji form papierowych w Wielichowie.

 

Podczas pracy w pewnym momencie papier nie wyszedł automatycznie z formy, tylko utknął w prasie. Dmytro S. zatrzymał maszynę i przy użyciu specjalnej rękawicy zaczął wyciągać przyklejony element. Podczas tego działania prasa, która była cały czas podniesiona, spadła i zmiażdżyła mu prawą rękę.

 

Pokrzywdzony zeznał, że postępował w sposób, w jaki go poinstruowano. Biegły z zakresu BHP, który został powołany w toku postępowania, stwierdził, że wypadek pokrzywdzonego był wypadkiem przy pracy, a w zakładzie nie dopełniono obowiązków w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Robertowi S. – osobie odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i higienę pracy, przedstawiono zarzut niedopełnienia obowiązków, poprzez zezwolenie na pracę pokrzywdzonego bez prawidłowego przeszkolenia w zakresie bezpiecznej obsługi maszyny.

W ten sposób narażał pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. W konsekwencji konieczna była amputacja części ręki.

Robert S. nie przyznał się do winy. Za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE