Reklama

Nieostrożność kierowców to najczęstsza przyczyna tych zdarzeń

Opublikowano:
Autor:

Nieostrożność kierowców to najczęstsza przyczyna tych zdarzeń  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Policja. Policja Wielkopolska. Akcja wielkopolskiej policji

 

Pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego - przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. - Dlatego policjanci, postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach. 5 marca br. zostaną przeprowadzone działania w pobliżu przejazdów kolejowych.

 

Statystyki są tutaj bezwzględne. Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest niestety nieostrożność kierowców. Wśród głównych grzechów wymienianych przez policje jest lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści [ZOBACZ TUTAJ].

 

Jak tłumaczy rzecznik policji przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności. Błąd w tym wypadku niechybnie oznacza tragedię.

- W każdym województwie, policjanci po dokonaniu analizy zagrożeń występujących na przejazdach kolejowych, usytuowanych w rejonie działania poszczególnych jednostek, opracują zasady przedsięwzięć prowadzonych wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei. W pobliżu wytypowanych przejazdów, 5 marca br. należy spodziewać się policyjnych patroli, które będą zawracać uwagę na zachowania użytkowników dróg pokonujących te przejazdy. Wzmożone działania potrwają przez cały dzień - informuje KWP.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE