Reklama

Największa elektrownia słoneczna w Polsce. Posiada ponad 155 tys. paneli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: telepolis.pl

Największa elektrownia słoneczna w Polsce. Posiada ponad 155 tys. paneli  - Zdjęcie główne

foto telepolis.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Największa farma fotowoltaiczna w Polsce posiada 155,5 tysiąca paneli fotowoltaicznych. Elektrownia zajmuje 100 hektarów.

Elektrownia powstała na terenie powiatu tureckeigo z inicjatywy Zygmunta Solorza. Otwarcie inwestycji jest kolejnym krokiem realizacji przejścia Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin na produkcję czystej energii i odejścia od węgla brunatnego. 

- To jedna z największych w Polsce inwestycja w zieloną energię zrealizowana przez prywatny kapitał. Nasza nowoczesna i obecnie największa w Polsce elektrownia słoneczna to kolejny milowy krok w transformacji energetycznej zarówno ZEPAK, jak i całego regionu Wielkopolski. Chcemy, aby do 2030 roku PAK wytwarzał energię wyłącznie z odnawialnych źródeł – w tym m.in. ze słońca, wiatru i biomasy. Wkrótce uruchamiamy także w Koninie produkcję zielonego wodoru, który jest paliwem przyszłości - mówi Piotr Woźny, prezes ZE PAK SA.

Farma zajmuje około 100 hektarów i składa się z 1555.554 modułów fotowoltaicznych o mocy 455 Wp. Do budowy elektrowni wykorzystano ponad 900 km kabli i światłowodów oraz 306 inwerterów, a sama elektrownia posiada 31 stacji transformatorowych oraz 16 bram wjazdowych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy