Reklama

Reklama

Można jeździć na ogródki działkowe? Ministerstwo odpowiada

Opublikowano: śr, 15 kwi 2020 18:49
Autor:

Można jeździć na ogródki działkowe? Ministerstwo odpowiada  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wielkopolska. Chcą zamknięcia dostępu do ogródków działkowych. Departament Zdrowia Publicznego i Rodziny twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.

 

 

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich twierdzą, że pomimo zakazów poruszania się w przestrzeni publicznej, które obowiązują od początku kwietnia, ludzie gromadzą się na terenach działkowych. W związku z tym chcą je zamknąć. 

Portal gloswielkopolski.pl przekazał treść pisma Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskiego do premiera. - Będąc wyrazicielem opinii wielu samorządowców, którzy mają na uwadze dobro i zdrowie publiczne, zwracam się do Pana Premiera o poszerzenie katalogu obszarów wyłączonych również o ogródki działkowe – pisze do premiera Mateusza Morawieckiego Jacek Gursz, przewodniczący Stowarzyszenia.

 

- Tereny rodzinnych ogródków działkowych, które nie są przeznaczone do stałego zamieszkiwania, stały się obiektem wzmożonego uczęszczania. Z uwagi na dobrą pogodę, właściciele organizują tam często spotkania towarzyskie, gromadzą się ludzie w różnym wieku. Stwarza to zagrożenie rozprzestrzeniania się choroby, a przede wszystkim braku jakiejkolwiek kontroli nad zgromadzeniami.

 

Według przewodniczącego Stowarzyszenia są również osoby, które na terenie ogródków odbywają swoją kwarantannę.

 

 

Na prośbę Stowarzyszenia odpowiedział w imieniu premiera Dariusz Poznański z Departamentu Zdrowia Publicznego i Rodziny Ministerstwa Zdrowia. - Niedozwolone jest przebywanie na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne – przypomina Dariusz Poznański. - Zakaz dotyczy parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.

Dariusz Poznański dodał również, że działki rekreacyjne można odwiedzać w ramach realizacji tylko ważnej potrzeby życiowej, czyli jeśli wizyta ma na celu np. zabezpieczenie terenu. Zakazem objęta jest bowiem podróż o charakterze czysto turystycznym lub towarzyskim.

Departament wyjaśnia, że w przypadku wzmożonego ruchu na danym terenie władze samorządowe mogą wydać własne przepisy porządkowe dotyczące ograniczonego wstępu na te tereny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.