Reklama

Młody kierowca bez prawa jazdy staranował dwa radiowozy

Opublikowano: pt, 5 sty 2018 10:53
Autor:

Młody kierowca bez prawa jazdy staranował dwa radiowozy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Sylwestrowa noc. Szamotuły. Pirat drogowy w Szamotułach. Kierowca staranował dwa radiowozy.

 

 

W sylwestrową noc policjanci z drogówki w Szamotułach około 22:45 zauważyli samochód marki volkswagen golf, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W związku z tym przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych funkcjonariusze nadali kierowcy sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej.

Kierujący pojazdem zignorował radiowóz i zdecydowanie przyspieszył unikając zatrzymania.

 

 

Szamotulscy mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, zgłaszając dyżurnemu, iż mężczyzna próbuje uciec w kierunku miejscowości Kępa. W międzyczasie do pomocy włączył się kolejny patrol, który nieoznakowanym radiowozem zablokował mu drogę.

Kiedy niebezpieczny kierowca zbliżał się do radiowozów i nie zwalniał, policjant wycofał samochód, aby nie doszło do zderzenia. W końcu zatrzymał pojazd z powodu dużej prędkości na terenie prywatnej posesji w Piaskowie. Był to moment, w którym mundurowi zajechali mu drogę, a kierowca Volkswagena uderzył w obydwa samochody.

 

Mimo tego próba ucieczki zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. Kierowcą okazał się być 18-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego. Jak się później okazało, młody pirat drogowy nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Dodatkowo mężczyzna miał 0,28 promila alkoholu w organizmie. Przy sprawdzaniu pojazdu wyszło na jaw, że samochód nie posiada aktualnego przeglądu technicznego, a w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nastolatku kastet.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Gdyby zgodnie z przepisami zatrzymał się do kontroli odpowiedziałby wyłącznie za wykroczenia. Swoim zachowaniem naraził się jednak na znacznie poważniejsze zarzuty. 18-latek został przesłuchany. Jest podejrzewany o przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo sygnałów wydawanych przez policjantów, o narażenie policjantów na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu oraz o zniszczenie dwóch radiowozów poprzez ich staranowanie. Dodatkowo mężczyzna jest podejrzewany o popełnienie 10 wykroczeń (m. in. niedostosowanie do sygnalizacji świetlnej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, posiadanie kastetu bez wymaganego zezwolenia) - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda z policji w Szamotułach.

 

Sprawę wyjaśniają policjanci z szamotulskiej komendy. 18-latkowi grozi więzienie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE