Reklama

Mieszkaniec Gniezna dokarmiał gołębie chlebem. Dostał mandat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Mieszkaniec Gniezna dokarmiał gołębie chlebem. Dostał mandat - Zdjęcie główne

gołębie | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec Gniezna dokarmiał gołębie chlebem. Dostał mandat

36-letni mieszkaniec Gniezna w dniach od 9 do 11 sierpnia zasypywał Rynek śladowymi ilościami czerstwego chleba. Operatorzy zaobserwowali to na motoringu. Mężczyznę, który pod pretekstem dokarmiania gołębi zasypywał miejsce publiczne, złapali Strażnicy Miejscy. Czynności służbowe zostały podjęte 12 sierpnia, w związku z czym sprawca otrzymał mandat.

Mieszkaniec Gniezna dokarmiał gołębie chlebem. Dostał mandat

Okazuje się więc, że dokarmianie gołębi może być karalne. Jest to spowodowane tym, że gołębie mogą przenosić mnóstwo chrób niebezpiecznych dla ludzi. Dlatego też nie możemy dopuszcać do zwiększania ich populacji. Portal gniezno.naszemiasto.pl podaje przykłady chorób:

Chlamydioza, ornitoza czy salmonelloza; przenoszenia pasożytów takich jak kleszcze i ptaszyńce a także pluskwiaki i pchły, które mogą atakować także człowieka i przenosić chorobotwórcze drobnoustroje; rozwoju grzybów na odchodach, które powodują histoplazmozę, groźną chorobę ludzi w obrębie układu oddechowego.

Urząd Miejski apeluje: nie dokarmiamy wolno żyjącego ptactwa, ptaki latem radzą sobie doskonale same. Pamiętajmy, że wysypywanie resztek żywności przyciąga inne gryzonie. A wyrzucanie żywności traktowane jest jak zaśmiecanie przestrzeni publicznej - czytamy dalej na stronie internetowej gniezno.naszemiasto.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy