Reklama

Międzypowiatowe działania drogówki. Zwiększona ilość kontroli

Opublikowano: pon, 15 sty 2018 17:30
Autor:

Międzypowiatowe działania drogówki. Zwiększona ilość kontroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wypadki drogowe. Jarocin. Środa Wielkopolska. Września. Poznań. Akcja Błysk. Droga krajowa nr 11.

 

 

W styczniu na terenie powiatu średzkiego prowadzone były działania, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa na średzkich drogach. Miejscowych stróżów prawa wspierali policjanci drogówki z Jarocina, Wrześni, Poznania i Śremu oraz komendy wojewódzkiej. Łącznie w akcji wzięło udział 20 mundurowych z policji drogowej.

 

Podczas akcji 83 kierowców popełniło wykroczenia drogowe. Najczęstszym powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości i niestosowanie pasów bezpieczeństwa.

 

Naczelnik średzkiej drogówki podkom. Marcin Puzicki podkreśla, że te wykroczenia są nagminne, wskazując przy tym, że liczba wypadków wzrosła poważnie w powiecie średzkim.

 

Na drodze krajowej nr 11 dochodzi do bardzo wielu wypadków śmiertelnych więc policja ma duże powody do przeprowadzania takich akcji. Czytaj o wypadku na DK11, gdzie dwie osoby straciły życie w Miąskowie.

 

Będziemy edukować mieszkańców z zakresu bezpieczeństwa drogowego, ale nasze apele już nie wystarczają. Zatem nie ma się co łudzić, ale policjanci będą nakładać grzywny na łamiących prawo. Będziemy reagować surowo na nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie na podwójnej ciągłej lub skrzyżowaniu – to wysoce ryzykowne manewry – to będzie kończyło się zatrzymaniem prawa jazdy – przestrzega szef drogówki na oficjalnej stronie KPP Środa Wielkopolska.

 

 

Śmierć na drodze krajowej nr 11 i nie tylko, ponosi wielu podróżujących samochodem. W Jarocinie policjanci przeprowadzali akcję "Błysk", która polegała na włączonych, niebieskich światłach w radiowozach, akcentując w ten sposób swoją obecność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE