Reklama

Masz wolny internet? Ta aplikacja Ci pomoże

Opublikowano:
Autor:

Masz wolny internet? Ta aplikacja Ci pomoże  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Szybkość internetu. Pomiar szybkości internetu. Twój internet działa wolniej niż masz zapisane w umowie z operatorem? Od 1 grudnia możesz łatwiej dochodzić swoich praw. Od soboty rusza bowiem bezpłatne narzędzie pomiaru szybkości i jakości dostępu do internetu, które zostało certyfikowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wyniki pomiaru mogą być podstawą dochodzenia roszczeń w procesie reklamacyjnym.

 

 

 

Warto zaznaczyć, że aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. 

 

Zgodnie z art. 4 rozporządzenia PE i Rady UE 2015/2120 (które ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce) pomiar wykonany za pomocą mechanizmu pozwala stwierdzić nienależyte wykonanie umowy i skuteczne dochodzenie roszczeń konsumenta wobec dostawcy usług. Natomiast z uwagi na uwarunkowania prawne i techniczne, wyniki pomiarów uzyskane za pomocą aplikacji WEB oraz aplikacji mobilnych mają przede wszystkim walor informacyjny - czytamy na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

Wygenerowanie raportu, który posłuży jako dowód, wymaga jednak wykonania dwóch dobowych cykli pomiarowych w odstępie nie większym niż sześć dni. Jeśli wyniki okażą się gorsze niż te zapisane w umowie, można wykorzystać raport w procesie reklamacji.

ZOBACZ WIDEO:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE