Reklama

Marszałek Województwa Wielkopolskiego spotkał się z Ambasadorem Ukrainy. O czym rozmawiali?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: umww.pl

Marszałek Województwa Wielkopolskiego spotkał się z Ambasadorem Ukrainy. O czym rozmawiali? - Zdjęcie główne

Marszałek Marek Woźniak i Ambasador Wasyl Zwarycz | foto Źródło: umww.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek Województwa Wielkopolskiego spotkał się z Ambasadorem Ukrainy. Jak przebiegała rozmowa?

4 stycznia Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego po raz pierwszy spotkał się z Wasylem Zwaryczem, Ambasadorem Ukrainy w Polsce. Rozmowy miały miejsce w siedzibie Ambasady w Warszawie.

Marszałek deklaruje wsparcie dla Ukrainy  

Rozmawiali o aktualnej sytuacji w Ukrainie, a także o wsparciu Polski w realizacji projektów związanych z odbudową ukraińskich miejscowości, które zostały zniszczone podczas wojny. Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Marek Woźniak zadeklarował pomoc humanitarną i wsparcie w procesie leczenia ukraińskich żołnierzy. Oprócz tego, zaprosił ambasadora na posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP. Odbędzie się ono w marcu 2023 roku w Poznaniu.

Wielkopolska pomaga obywatelom Ukrainy

Jak podkreśla urząd marszałkowski, nasze województwo od początku agresji rosyjskiej w Ukrainie wspiera obywateli tego kraju, którzy przybywają do Polski.
- Uczestniczyliśmy m.in. przy współorganizacji zbiórek i transportów pomocy humanitarnej dla Obwodu Charkowskiego - naszego regionu partnerskiego oraz Obwodu  Czernihowskiego - regionu współpracującego. Uczestniczymy w realizacji projektów dotyczących wsparcia zawodowego, realizowanych przez nasz Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Z kolei marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przystąpił do pilotażowego projektu uruchamiania Centrów Integracji Cudzoziemców - to jedyny tego typu projekt w skali kraju. Warto wspomnieć także o pomocy rzeczowej, czyli dwóch karetkach przekazanych do Lwowa przez naszą  Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego oraz organizacji bezpłatnych przejazdów dla Ukraińców pociągami Kolei Wielkopolskich i uruchomieniu specjalnych pociągów humanitarnych z Przemyśla do Poznania - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy