Reklama

Maks Marecki z Ostrowa ponownie walczy z rakiem. Rodzice błagają o pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Ostrów Wielkopolski

Maks Marecki z Ostrowa ponownie walczy z rakiem. Rodzice błagają o pomoc - Zdjęcie główne

Maksiu Marecki z Ostrowa, ponownie walczy z rakiem. Rodzice błagają o pomoc | foto UM Ostrów Wielkopolski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Maks Marecki z Ostrowa ma 8 lat. Od pięciu zmaga się ze złośliwym nowotworem - neuroblastomą IV stopnia. Niedawno nastąpiła kolejna wznowa nowotworu. Ruszyła, więc zbiórka na podjęcie leczenia w Barcelonie. Potrzeba ponad 2 mln zł. Sprawdź, jak możesz pomóc.

Maksiu Marecki po raz kolejny musi stoczyć walkę ze złośliwym nowotworem. Ten 8-letni chłopiec z Ostrowa Wielkopolskiego, od pięciu lat zmaga się z najtrudniejszym do pokonania dziecięcym nowotworem - neuroblastomą IV stopnia.

Poznajcie historię Maksia Mareckiego

Pod koniec marca 2017 r. Maksia zaczęła boleć nóżka, miał wtedy zaledwie 3 latka. Nikt nie przypuszczał, iż w jego brzuszku jest tak ogromny guz, że uciska już na biodro.

- Wiosna miała być najpiękniejszym czasem dla naszej rodziny. Spodziewaliśmy się drugiego synka. To był ósmy miesiąc ciąży, gdy padła diagnoza. Neuroblastoma, nowotwór złośliwy układu współczulnego, IV - najgorszy stopień zaawansowania. Przerzuty do szpiku i kości… Czas, który miał być wspaniały, stał się horrorem… Czas dzieliliśmy między oddział onkologiczny i położniczy. Nasz drugi synek właśnie rozpoczął życie, gdy ten pierwszy o nie walczył, stojąc w obliczu śmierci - piszą rodzice Maksia, na portalu siepomaga.pl

Po miesiącach wydawało się, że udało się zwyciężyć z chorobą. Jednak 23 czerwca 2020 roku, jak piszą rodzice - Maksio obudził się i powiedział, że nie widzi na jedno oczko. Nastąpiła wznowa.

- Tuż przed końcem leczenia, gdy z nadzieją w sercach wypatrywaliśmy finiszu drugiej walki, kilka miesięcy temu, w grudniu 2021 roku, kolejny cios. DRUGA WZNOWA! Wróciliśmy do chemii...

Dzięki pomocy, leczenie drugiej wznowy Maks przeszedł w szpitalu w Barcelonie, specjalizującym się w leczeniu dzieci z najcięższymi przypadkami neuroblastomy. Maks przeszedł chemioterapię i immunoterapię.

- Tyle dni leczenia i dramatycznej walki o życie i zdrowie. Tyle bólu i łez... Jednocześnie prowadziliśmy zbiórkę - najpierw na leczenie w Barcelonie, potem na szczepionkę przeciwko wznowie w USA. Kiedy udało nam się uzbierać 100%, wierzyliśmy, że najgorsze za nami. 

Kolejna wznowa choroby. Jak możesz pomóc Maksowi?

Jednak w lutym stwierdzono kolejną, trzecią wznowę. Ruszyła, więc kolejna zbiórka. Rodzice Maksia błagają o pomoc.

Potrzeba 2,2 miliona złotych na podjęcie walki z neuroblastomą w Barcelonie. Czasu pozostało niewiele. Niezbędna kwotę należy zebrać do 27 maja tego roku.

- Jeszcze niedawno świętowaliśmy zakończenie onkologicznego koszmaru... Maksio zakończył leczenie w Barcelonie, kolejnym etapem miała być szczepionka przeciwko wznowie, podana za kilka miesięcy. Byliśmy już tak blisko końca... Niestety, nowotwór okazał się bardziej przebiegły od nas! Badania pokazały dwie nowe zmiany w kościach... Nasz superbohater kolejny raz musi przywdziać zbroję do walki... Choć jesteśmy zrozpaczeni, dla tego boskiego uśmiechu będziemy walczyć dalej… Błagamy Was, pomóżcie nam ratować Maksia, póki jeszcze tli się nadzieja! - piszą Monika i Marcin Mareccy, rodzice chłopca na portalu siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy