Reklama

Kupią tabor za 48 mln zł. Będzie podpisanie umowy

Opublikowano:
Autor:

 Kupią tabor za 48 mln zł. Będzie podpisanie umowy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj (piątek 13 kwietnia), o godzinie 15:30 w sali im. Witolda Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podpisana zostanie umowa o dofinansowanie zakupu taboru dla aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich o wartości ponad 48 mln zł na obszarze Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

 

 

- W wydarzeniu uczestniczyć będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Witold Słowik wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

 

Inwestycja, jak precyzują urzędnicy, ma na celu zwiększenie konkurencyjności oraz poprawy jakości i dostępności usług świadczonych w zakresie transportu publicznego oraz bezpieczeństwa pasażerów korzystających z tych usług.

 

Realizowany projekt, dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, ma poprawić dostępność komunikacyjną oraz poprawić warunki dojazdu do pracy czy szkół. Ponadto projekt przyczyni się do zmniejszenia barier utrudniających przemieszczanie się osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej mobilności.

Tabor będzie służyć przede wszystkim poprawie dostępności obszaru metropolitalnego, poprzez poprawę komfortu i bezpieczeństwa dojazdu do miejsc pracy, nauki, kultury oraz instytucji o zasięgu regionalnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE