Reklama

Koronawirus. Zamieszanie ze szczepieniami. Dwa błędy, za które rząd przeprasza...

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Zamieszanie ze szczepieniami. Dwa błędy, za które rząd przeprasza... - Zdjęcie główne

Zamieszanie ze szczepionkami

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj w nocy uruchomione zostały skierowania, które zostały wystawione dla takich osób, które się wcześniej zgłosiły w wieku od 40 do 59 lat. Łącznie takich osób zgłosiło się około 680 tysięcy.

W nocy ze środy na czwartek, bez wcześniejszej zapowiedzi, ruszyły zapisy na szczepienia dla osób od 40. do 59. roku życia, które zgłaszały wcześniej chęć szczepienia. Byli oni zapisywani na terminy w kwietniu.

Szczepienia. Usterka w systemie

Rano na konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk poinformował, że "nastąpiła usterka w systemie", a osoby pomiędzy 40. a 59. rokiem życia powinny być rejestrowane na drugą połowę maja. Zapowiedział, że usterka ma być usunięta w ciągu kilku godzin.

Do czwartkowego przedpołudnia w Polsce wykonano 6 270 976 szczepień, w tym 4 231 313 pierwszą dawką i 2 039 663 drugą dawką.

Czwartek, godz. 13.30. W kancelarii premiera rozpoczęła się kolejna konferencja Michała Dworczyka

W ostatnich dniach zobaczyliśmy zdecydowany spadek dynamiki rejestracji osób powyżej 60. roku życia, mimo tego, że terminy wciąż się zwiększają, to zainteresowanie rejestracją wyraźnie opadło w tej grupie, która się teraz rejestruje.Im niższe roczniki tym mniejsze zainteresowanie.Wczoraj została podjeta decyzja, że dostaniemy teraz blisko milion szczepionek Pfizera, które mieliśmy dostać jesienią - poinformował Michał Dworczak. 

Wolnych terminów do szczepień w kwietniu i maju jest 1,8 miliona.

Jeszcze teraz na kwiecień dokłądamy kolejne pół miliona slotów. Czyli będziemy mieli do wypełnienia 2,3 miliona wolnych miejsc w tym miesiącu. Dlatego, aby nie marnowały się puste terminy, puste sloty w punktach szczepień, na których nie ma osób powyżej 60. roku życia zgłaszających się, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu terminów dla osób, które zgłaszały od stycznia chęć zaszczepienia poprzez formularz elektroniczny, że te osoby dostaną priorytetową możliwość zarejestrowania się na szczepienia - tłumaczył Michał Dworczak. 

Dzisiaj w nocy uruchomione zostały skierowania, które zostały wystawione dla takich osób, które się wcześniej zgłosiły w wieku od 40 do 59 lat. Łącznie takich osób zgłosiło się około 680 tysięcy. W tej grupie 40-latkowie stanowią około 350 tysięcy.

Założenie było takie, że te osoby zaczną być obdzwaniane dzisiaj przez automat z propozycjami terminów szczepień, przy czym grupa 40-latków miała otrzymywać propozycję na maj. Niestety w skutek błedu systemu zaczęły być zapisywane te osoby również w kwietniu. Te wszystkie osoby, które zostały zapisane na kwiecień przez błąd systemu otrzymają taką informację w dniu jutrzejszym. W ciągu jenego dnia ten błąd naprawimy i oczywiście bardzo za niego przepraszamy - wyjaśnił Michał Dworczak. 

Podsumowując, Michał Dworczak stwierdził, że trzeba zwrócić uwagę na dwa potknięcia, które dzisiaj miały miejsce.

Pierwsze to jest błąd systemu, w wyniku którego 40-latkowie byli zapisywani na kwiecień, a drugie potknięcie było związane z komunikacją, która zdecydowanie wczoraj powinna być bardziej efektywna, bo bez niej mieliśy właśnie do czynienia z pewnym chaosem i zdezorientowaniem częsci osób. Za te dwa potknięcia przepraszamy - oznajmił. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy