Reklama

Koronawirus. Poznań. Awaria w szpitalu tymczasowym!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MTP

Koronawirus. Poznań. Awaria w szpitalu tymczasowym! - Zdjęcie główne

Ewakuacja 12 zaintubowanych pacjentów ze szpitala na MTP | foto MTP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości “5 zaintubowanych pacjentów ze szpitala tymczasowego zostanie przetransportowanych do szpitala Strusia w Poznaniu” – poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Wojewoda zarządził wdrożenie procedur kryzysowych natychmiast po informacji o problemie technicznym z ciśnieniem w instalacji tlenowe w jednej z hal w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Tlen medyczny dla pacjentów został zabezpieczony, ale pięć zaintubowanych osób trzeba było przewieźć do szpitala przy Szwajcarskiej.

5 zaintubowanych  pacjentów ze szpitala tymczasowego zostanie przetransportowanych do  szpitala Strusia w  Poznaniu po informacji o problemie technicznym z ciśnieniem w instalacji tlenowej na jednej z hal. Wojewoda zarządził wdrożenie procedur kryzysowych. Tlen medyczny zostal zabezpieczony dla pacjentów - informował Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej, Gabinet Wojewody. 

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że w szpitalu tymczasowym nie doszło do awarii instalacji tlenowej, a po prostu tlen się skończył. Dzięki staraniom wojewody, udało się w ekspresowym tempie zamówić cysternę, która w eskorcie policji dojechała na Targi i tlen wtłoczono do zbiornika.

- Zakończyła się diagnostyka pacjentów ze szpitala tymczasowego po pełnym  przywróceniu działania instalacji tlenowej. Zdaniem dyrektora szpitala, sytuacja jest stabilna i nie zachodzi konieczność dalszych transportów chorych. W sumie do szpitala miejskiego im. STRUSIA przetransportowanych zostało 12 pacjentów - poinformował w kolejnym komunikacie Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

Komunikat w tej sprawie wydał też dyrektor szpitala Przemienienia Pańskiego.

- W związku z zaistniałymi wątpliwościami dotyczącymi sprawności instalacji tlenowej zdecydowano przetransportować kilkoro Pacjentów wymagających respiratorów do Szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Trwa weryfikacja procedur związanych z tlenem -obecnie wszyscy pozostali Pacjenci są bezpieczni - poinformował dr hab. med. Szczepan Cofta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy