Reklama

Wojewoda wielkopolski podjął kolejną decyzję w sprawie liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19. Co, to oznacza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MTP

Wojewoda wielkopolski podjął kolejną decyzję w sprawie liczby łóżek dla pacjentów  z COVID-19. Co, to oznacza? - Zdjęcie główne

Szpital tymczasowy na MTP | foto MTP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wydał kolejne decyzje o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19. Do końca tygodnia zostanie oddanych pacjentom ponad 300 łóżek w całym regionie. Kolejny moduł uruchamia szpital tymczasowy na MTP.

Cały czas ogromnym wysiłkiem dyrektorów szpitali, lekarzy, białego personelu staramy się zabezpieczyć województwo w łóżka dla pacjentów. Zgodnie z wydanymi decyzjami od 15 marca do dzisiaj zostało utworzonych  ponad 1000 miejsc na II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów z COVID-19 - mówi wojewoda.

W Wielkopolsce na wszystkich poziomach zabezpieczenia wolnych jest 609 łóżek z 2938 dostępnych. Do niedzieli nowe miejsca dla pacjentów uruchomi: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w

Chodzieży, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach, Szpital Powiatowy w Złotowie oraz Szpital w Puszczykowie. W sumie zwiększenia dotyczą ponad 300 łóżek.

Wielkopolski oddział NFZ każdego dnia rekomenduje wojewodzie dalsze uruchamianie łóżek dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19. Tylko od soboty 27 marca do końca miesiąca, wojewoda może wydać kolejne decyzje na utworzenie ponad 400 miejsc w wielkopolskich szpitalach.

Abyśmy mogli przesłać wojewodzie rekomendacje, rozmawialiśmy z dyrektorami szpitali, z każdym z nich indywidualnie omawiamy ich możliwości i potencjał. Postawa przedstawicieli szpitali jest bardzo budująca, zdecydowana większość z nich rozumie obecną sytuację i potrzeby pacjentów i stara się tak przeorganizować pracę w swojej placówce, aby wygospodarować jak najwięcej łóżek covidowych. Rozumiemy, jaki to jest wysiłek i bardzo za to dziękujemy – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

  W szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich został uruchomiony nowy moduł, który zapewni kolejnych 28 miejsc dla zakażonych koronawirusem. Szpital dysponuje aktualnie 234 miejscami. Po uruchomieniu w weekend kolejnego modułu, szpital będzie dysponował 262 miejscami dla pacjentów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy