Kolejna edycja konkursu Wielkopolski Rolnik Roku została właśnie ogłoszona.
- Gospodarstwa nagrodzone w tym konkursie są wizytówką wielkopolskiego rolnictwa i odznaczają się wysokim poziomem produkcji rolniczej, dobrą organizacją pracy i wyjątkową estetyką gospodarstw (...) - podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, organizator przedsięwzięcia.
Kto może uczestniczyć w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku?
W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat.
- W przypadku przejęcia gospodarstwa przez członka rodziny od rodziców, następca winien gospodarować co najmniej 5 lat, jeśli przed przejęciem pracował w gospodarstwie wspólnie z rodzicami. Konkurs od samego początku promuje najbardziej przedsiębiorczych wielkopolskich rolników, którzy dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania, wprowadzają w swoich gospodarstwach innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój technologii, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii i - co najważniejsze - zwiększają bezpieczeństwo pracy podkreśla Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.
Do konkursu mogą być zgłaszani:
- producenci rolniczych surowców i żywności przetworzonej i nieprzetworzonej,
- wytwórcy warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, zarodowego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych.
- Organizując konkurs Wielkopolski Rolnik Roku wskazujemy niepodważalne atuty wielkopolskiego rolnictwa tj.: pracowitość, nowoczesny park maszynowy, nowe technologie, jakość i konkurencyjność wytworzonych produktów rolniczych dodaje Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Jaki jest warunek udziału w konkursie?
Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej, które należy przesłać na adres:Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań do dnia 15 czerwca 2023 roku.
O ważności zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
- gminy,
- starostwa,
- związki branżowe rolników,
- organizacje społeczno-zawodowe rolników,
- Wielkopolska Izba Rolnicza,
- Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego,
- Wielkopolska Rada Rolnicza.
Co otrzymają laureaci konkursu?
Laureaci konkursu otrzymują tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy i nagrody finansowe, które zostają wręczone podczas uroczystej Gali.
- W ciągu minionych dwudziestu dwóch edycji uczestniczyło w nim ponad 1200 rolników z całego województwa, a najważniejszą nagrodę – statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku otrzymało łącznie 205 rolników z naszego regionu. Wyboru najlepszych rolników dokonuje, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursu, która posługując się bardzo konkretnymi kryteriami, wizytuje zgłoszone do konkursu gospodarstwa, ocenia je i kwalifikuje do grupy nominowanych i laureatów. Następnie, na podstawie oceny i rekomendacji Kapituły, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje nagrody i wyróżnienia w Konkursie - podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Przeczytaj także: Ponad 350 nowych mieszkań w Poznaniu. Budowane są pod wynajem
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.