Celem konkursu było przywrócenie ducha tamtych lat i wzbudzenie zachwytu nad kolorowymi świetlnymi dziełami sztuki, które kiedyś zdobiły poznańskie śródmieście.
Zainteresowanie konkursem "Neonowe Centrum Poznania" było duże
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno właścicieli nieruchomości, jak i przedsiębiorców. W celu wzięcia udziału w rywalizacji, uczestnicy musieli złożyć zgłoszenie w urzędzie miasta wraz z projektem neonu oraz uzyskać zgodę właściciela nieruchomości, na której miała zawisnąć kolorowa konstrukcja świetlna.Warto podkreślić, że komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli różnych jednostek miejskich, odegrała kluczową rolę w wyborze laureatów. W jej składzie znaleźli się reprezentanci Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Zarządu Dróg Miejskich. Wspólnie z nimi działali także przedstawiciele Rady Osiedla Stare Miasto i Koalicji Św. Marcin.
4 zwycięzców konkursu
Do konkursu zgłoszono łącznie 6 neonów, jednak dwa z nich nie spełniały wymogów formalnych, co skutkowało ich odrzuceniem. Pozostałe prace zostały poddane ocenie komisji, która w rezultacie wybrała czterech zwycięzców, których projekty zostaną zrealizowane. Wśród nich znajdują się "Barber" (umieszczony przy ul. Św. Marcin 29), "Dobrego dnia" (znajdujący się na pl. Wolności 5), "Barak Kultury" (ulokowany przy al. Marcinkowskiego 21) oraz "Cappadocia" (znajdujący się na ul. Św. Marcin 25).
- Bardzo cieszy nas zainteresowanie właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców ogłoszonym konkursem - mówi Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, przewodnicząca komisji konkursowej - czytamy na stronie Urząd Miasta Poznania. - Zgłoszone projekty są ciekawe graficznie. Autorzy zakładają wytworzenie neonów w tradycyjnej technologii, co gwarantuje należytą jakość i dobry efekt wizualny. Zgłoszone prace doskonale wpisały się też w założenia konkursu. Chcemy w kolejnych latach rozszerzać zakres przestrzenny przedsięwzięcia i przywrócić tradycję dekorowania śródmieścia Poznania neonami którą porzucono w naszym mieście w latach 90.
Zwycięskie neony zostaną zrealizowane zgodnie z wybranymi projektami. Wręczenie finalnych konstrukcji, traktowanych jako nagrody, planowane jest do końca obecnego roku.
Przeczytaj także: Odkryj uroki Poznania. Kolejką Maltanką i Liniami Turystycznymi
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.