Akcja społeczna "Poznanianki" jest dowodem na to, że w Poznaniu działa wiele niezwykłych kobiet, które inspirują innych swoimi inicjatywami. Miasto zachęca wszystkich do zgłaszania kandydatek, które swoją odwagą i pracą na rzecz innych wniosą pozytywny wkład w społeczność lokalną.
Czym jest akcja społeczna "Poznanianki"?
Rozpoczyna się kolejna edycja akcji społecznej "Poznanianki", której celem jest wyróżnienie i docenienie kobiet w Poznaniu, które swoją aktywnością przyczyniają się do wzmacniania i dostrzegania ważnej roli kobiet w życiu miasta. Akcja, organizowana przez Miasto, zachęca mieszkańców do zgłaszania kandydatek, których działania inspirują innych i przynoszą pożytek społeczności lokalnej.
- Cieszę się, że dzięki akcji społecznej "Poznanianki" co roku mamy możliwość zaprezentowania wszystkim sylwetek fantastycznych kobiet - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, czytamy na stronie Urząd Miasta Poznania. - Bez nich stolica Wielkopolski nie byłaby takim wspaniałym miastem.
Do kiedy mogą zgłaszać się kandydatki, które chcą wziać udział w akcji "Poznanianki"?
Proces zgłaszania kandydatek trwa od 10 lipca do końca sierpnia i odbywa się poprzez stronę poznan.pl/poznanianki.W drugim etapie, w trakcie września, kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które staną się bohaterkami kampanii promującej postawy i działania na rzecz innych kobiet i miasta. Akcję zwieńczy Tydzień Kobiet, w ramach którego odbędzie się dwudniowa konferencja poświęcona siostrzeństwu, prawom kobiet oraz działaniom antydyskryminacyjnym.
Akcję wizualnie reprezentuje Alicja Piotrowska, animatorka i ilustratorka z Poznania, której prace są pełne życia, kolorów i unikalnego stylu. Natomiast głosem akcji ponownie została Krystyna Czubówna, lektorka znana ze swojego pozytywnego brzmienia. Estrada Poznańska, odpowiedzialna za produkcję i promocję projektu, również wspiera "Poznanianki".
Kogo wyróżniono w poprzednich edycjach?
W poprzednich edycjach akcji "Poznanianki" wyróżniono wiele wyjątkowych kobiet, takich jak Tęczowe Seniorki, które przełamują stereotypy i walczą z dyskryminacją, Po-Dzielnię - pierwszy freeshop w Polsce i Centrum Ekonomii Współdzielenia, stowarzyszenie Rakujemy jak chcemy, które wspiera dziewczyny z diagnozą raka piersi, Magdę Szewciów - trenerkę samoobrony dla kobiet i dziewczynek oraz Katarzynę Walę - animatorkę kultury i współtwórczynię Mobilnego Domu Kultury Wilczak.Miasto Poznań podejmuje wiele działań na rzecz kobiet, takich jak prowadzenie punktu profilaktyki intymnej dostępnego przez całą dobę, umieszczanie różowych skrzyneczek z akcesoriami higienicznymi w szkołach dla dziewcząt, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV oraz programy wspierające in vitro i miejsca w żłobkach niepublicznych. Ponadto, Poznań stara się podkreślać obecność kobiet w przestrzeni publicznej, m.in. poprzez nadawanie ulicom nazw upamiętniających kobiety i otwarcie alei Praw Kobiet.
Przeczytaj także: Przetarg na budowę dwóch boisk treningowych Warty. Poznaj szczegóły
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.