Reklama

Koronawirus. Jutro rusza rejestracja na szczepienia dla kolejnej grupy osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krystian May/ KPRM

Koronawirus. Jutro rusza rejestracja na szczepienia dla kolejnej grupy osób - Zdjęcie główne

Jutro ruszają zapisy na szczepienia dla kolejnych grup seniorów | foto Krystian May/ KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro o 6.00 ruszą zapisy na szczepienia dla osób, które skończyły 69 lat - przekazał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. W najbliższych tygodniach, zarejestrować się będą mogli też młodsi seniorzy.

W stolicy Dolnego Śląska odbyła się konferencja prasowa z udziałem Michała Dworczyka, szefa kancelari premiera oraz ministra odpowiedzialnego za program szczepień w całym kraju. Dotychczas punkty szczepień zajmowały się rejestracją i szczepieniem seniorów powyżej 70. roku życia. Na razie preparaty - głównie firm Pfizer i AstraZeneca - otrzymali też medycy i nauczyciele.

Koronawirus. Szczepienia. Jutro rusza rejestracja osób z rocznika 1952

11 marca od godziny 6.00 rano ruszą zapisy dla osób mających 69 lat - przekazał podczas konferencji przedstawiciel rządu. Wyjasnił, że w skali kraju, jest to grupa ponad 460 tysięcy osób.  

Jutro od godziny szóstej rano mogą się zapisywać, rejestrować na konkretne terminy szczepień. Wszystkie te osoby będą szczepione szczepionką firmy AstraZeneca w ponad 6.000 punktów w całym kraju - informował Michał Dworczyk

Jak czytamy w komunikacje KPRM, pierwsze szczepienia tej grupy osób powinny ruszyć 22 marca. Rejestracja rocznika 1952 potrwa 3 dni - do 13 marca.

Kiedy szczepienia przeciwko Covid-19 kolejnych roczników?

Od dziś - 10 marca zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, ruszają zapisy dla osób przewlekle chorych. Są to pacjenci po przeszczepie, chorujący na nowotwór, czy osoby dializowane - z silną niewydolnością nerek. W najbliższych tygodniach ruszy także rejestracja dla osób urodzonych w latach 1953 - 1956.

(Po 69-latkach) ruszają zapisy dla seniorów 68, 67 lat, potem 66, 65 lat, a w ostatnim tygodniu marca zapisy dla 70-latków i osób starszych - tłumaczy Dworczyk

Zgdnie z harmonogramem przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, w dniach 18 - 24 marca prowadzobe będą zapisy dla osób z roczników 1952 - 1954. Dwa dni później, 22 marca, do wymienionej wcześniej grupy dopłączą osoby urodzone w latach 1955 - 1956. W dniach 25 - 27 marca ponownie rejestrować się będa mogły osoby 70+.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zarejestrować?

Obecnie istnieją trzy możliwości, aby zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Za każdym razem potrzebny jest numer PESEL.

TELEFONICZNIE 

Wystarczy zadzwonić do wybranego punktu szczepień na terenie całego kraju. Nie musisz się szczepić w swoim miejscu zameldowania, możesz tam, gdzie ci będzie wygodniej. Po zarejestrowaniu, otrzymasz SMS z terminem twojego szczepienia, a dzień przed zabiegiem, przypomnienie.

INFOLINIA

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Możesz to zrobić sam lub może cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

INTERNET

Zarejestrować można się również elektronicznie - poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy