Reklama

Jechał samochodem, nagle jego uwagę przykuło to… "To chyba pierwsza trąba" [ZOBACZ WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Jechał samochodem, nagle jego uwagę przykuło to… "To chyba pierwsza trąba" [ZOBACZ WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Pogoda. Pogoda w Jarocinie. Zjawiska atmosferyczne. Pogoda na lato

 

 

 

„Od czerwca do sierpnia przewiduje się silne burze z powodu zderzenia ciepłych mas powietrza występującego w całym regionie. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mają uderzyć w Polskę, Czechy i Białoruś – informował wcześniej portal radiazet powołując się na pogodową witrynę. „Wśród zagrożonych miast AccuWeather wymienia m.in.: Pragę, Wrocław, Warszawę, Monachium, Wilno, Wiedeń, Rzym i Mińsk. Burzom towarzyszyć mają silne wiatry, grad i powodzie - ZOBACZ TUTAJ

 

Upał już był, były i gwałtowne burze, teraz nadeszła fala deszczów. Tymczasem Kamil przesłał nam nagranie, jakie zrealizował w poniedziałek 16 lipca podczas jazdy samochodem drogą powiatową z Żerkowa do Raszew. Czy to kolejny zwiastun dynamicznych zjawisk w pogodzie?

 

- Chciałbym się podzielić tym, co zarejestrowałem telefonem, jakość filmu nie powala, ale jest to chyba pierwsza trąba zarejestrowana w powiecie jarocińskim. Wyraźnie widać zejście trąby - przekonuje autor nagrania.

 

Zdaniem mieszkańca, to co widać na filmie [WIDEO PONIŻEJ] świadczy o tworzeniu się wiru trąby. Na filmie widać rzeczywiście zbliżające się chmury i deszczowy front.

 

 

Czy na filmiku rzeczywiście widać tworzącą się trąbę powietrzną? A może to inne zjawisko?

Specjaliści rozwiewają wątpliwości. - Na załączonym nagraniu w żadnym wypadku nie można mówić o trąbie powietrznej. Wygląda to na odbicie światła na szybie – komentuje Igor Laskowski z organizacji Polscy Łowcy Burz.

 

Tyle specjaliści. A Wy co widzicie na nagraniu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE