Reklama

Jechał bez uprawnień i... bez deski rozdzielczej

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 17:39
Autor:

Jechał bez uprawnień i... bez deski rozdzielczej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Mężczyzna zatrzymany za kierowanie niesprawnym technicznie samochodem. To jednak nie wszystko.

 

 

We wtorek (12 stycznia) policjanci z poznańskiej komendy miejskiej policji podczas patrolu Starego Miasta, na jednej z ulic zauważyli niesprawny technicznie pojazd. Samochód marki Volvo S40 poruszał się po drodze bez wymaganych świateł mijania. Policjanci nie spodziewali się, że brak świateł to dopiero początek.

 

Po zajrzeniu do środka pojazdu okazało się, że samochód nie posiadał deski rozdzielczej, a także miał niesprawne wszystkie światła oraz brak badań technicznych od co najmniej roku.

 

 

- W rozmowie z policjantami kierowca zaznaczył, że właśnie jechał na spotkanie z elektrykiem, który miał naprawić wszystkie usterki. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 36-latek nie miał prawa jazdy. Dokument został mu zatrzymany przez sąd na dwa lata i w tym czasie w ogóle nie powinien siadać za kierownicę - poinformowała Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo wystawili mu mandat za zły stan techniczny pojazdu. Sprawa trafiła do sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE