Reklama

Jacek Klimczak spełnia marzenia Pani Parasolki. Trwa zbiórka

Opublikowano:
Autor:

Jacek Klimczak spełnia marzenia Pani Parasolki. Trwa zbiórka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jacek Klimczak z Żerkowa obecnie pasjonat sportu zwłaszcza długodystansowych biegów, przebiegnie 21. PKO Poznań Maraton wspólnie z Panią Parasolką. Chce pomóc jej w realizacji największego marzenia.

 

 

 

Jacek Klimczak, mieszkaniec Żerkowa zmienił diametralnie swoje życie. O swojej walce o trzeźwośc opowiedział nam szczerze w wywiadzie. Czytaj TUTAJ.

 

Jacek Klimczak rok temu poznał historię jednej z uczestniczek poznańskich maratonów. Pani Maria Pańczak, znana jako Pani Parasolka, marzyła o wzięciu udziału w 50. życiowym maratonie. Niestety stan zdrowia oraz kontuzja sprawiły, że bieganie stało się dla niej niemożliwe. Jacek postanowił odszukać panią Marię i zaoferować jej swoją pomoc. Szerzej pisalismy o tym TUTAJ.

 

Pani Parasolka ma na swoim koncie 49 maratonów, niestety jej stan zdrowia nie pozwala na samodzielne ukończenie wymarzonego 50. maratonu. Tak zrodził się pomysł pomocy. Jacek Klimczak, pomoże ukończyć jej jubileuszowy maraton.

 

Pani Maria i Jacek stworzyli zespół - "Wojownicy dobra". Wyznaczyli sobie wspólny cel - start w 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza w dniu 18 października 2020 roku. Pani Parasolka pokona dystans na specjalnie skonstruowanym wózku pchanym przez Jacka. Organizatorzy wyrazili zgodę na przyznanie każdemu z nich osobnego numeru startowego.

 

Wyprodukowanie specjalnego wózka biegowego oraz przygotowanie do imprezy to jednak spory koszt. Minimum 16 tysięcy złotych, nieosiągalne do wyciągnięcia z codziennego budżetu. Dlatego stowarzyszenie Fair Play z Żerkowa oraz pracownicy polskiego oddziału firmy Exact zwarli szyki i dołączyli do drużyny.

 

Założenie jest proste. Uzbierać połowę sumy czyli 8 tys. zł, a druga połowę dołoży firma EXACT. Na co zbierane są pieniądze? Na zakup Specjalny wózek do biegania przeznaczony do pchania przez biegacza.

 

Sprzęt, który zostanie zakupiony po realizacji marzenia pani Marii zostanie następnie przekazany przez Stowarzyszenie Fair-Play Zakładowi Aktywności Zawodowej „Promyk”. Wózek dołącz do bazy sprzętowej „Promyka” i będzie służył kolejnym osobom pełnosprawnym i niepoełnosprawnym, które będą chciały zrealizować swoje marzenie o starcie w imprezie sportowej.

 

Co każdy może zrobić? Wystarczy wejść za pomocą linku na stronę zrzutka.pl. Wpłacić dowolną sumę pieniędzy i koniecznie udostępnić zbiórkę pieniędzy w swoich mediach społecznościowych. Link do zrzutki TUTAJ.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE