Reklama

Handlowali ubraniami znanych, światowych marek. Teraz grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. policji w Kaliszu

Handlowali ubraniami znanych, światowych marek. Teraz grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności - Zdjęcie główne

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat, którzy oferowali do sprzedaży odzież oznakowaną logotypami znanych, światowych marek. | foto arch. policji w Kaliszu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat, którzy oferowali do sprzedaży odzież oznakowaną logotypami znanych, światowych marek.

Kaliscy policjanci operacyjni - z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą - zabezpieczyli odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Kalisz. Handel podrabianą odzieżą

Przypomnijmy: zgodnie z obowiązującym prawem własności przemysłowej, nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Tymczasem takie przypadki cały czas się zdarzają - głównie na lokalnych targowiskach, ale nie tylko.

- Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą systematycznie kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary - informują mundurowi

Jak dodają funkcjonariusze z Kalisza, ostatnia z tego typu akcji miała miejsce 9 maja. Policjanci skontrolowali wówczas targowiska zlokalizowane na terenie Kalisza.

Kalisz. Handel podrabianą odzieżą

- Na jednym z nich zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat, którzy na swoim stoisku oferowali do sprzedaży odzież oznakowaną logotypami znanych, światowych marek. Przedstawiciel pokrzywdzonych producentów potwierdził, że odzież bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi - informują mundurowi.

Podczas przeszukania stoiska policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1000 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m. in. koszulek, spodni oraz bielizny.

- Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko kilku z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 80 tys. złotych. Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat - informuje policja.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy