Reklama

Gruz podrzuciła do lasu. Sprawą zajęła się straż miejska. Jest winna, jest i słuszna kara

Opublikowano:
Autor:

Gruz podrzuciła do lasu. Sprawą zajęła się straż miejska. Jest winna, jest i słuszna kara - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Sądzicie, że straż miejska jest niepotrzebna? Ten przypadek pokazuje, jak bardzo potrzebni są funckjonariusze municypalni, dobrze wypełniający swoje zadania.

Kilka dni temu strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o podrzuceniu śmieci w lesie pomiędzy Golą a Starym Gostyniem. Gminni stróże prawa pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie we wskazanym miejscu znaleźli porzucony worek ze śmieciami. Przejrzeli znajdujący się w nim materiał. Okazało się, że do lasu zostały podrzucone gruz i inne drobne odpady, powstałe w trakcie przeprowadzania drobnego, domowego remontu. Przy okazji strażnicy miejscy znaleźli papiery i inne dokumenty, które mniej więcej wskazywały na osobę, jaka podrzuciła śmieci do lasu. Podjęli działania wyjaśniające, ustalili sprawczynię wykroczenia. Została ona wezwana do komendy Straży Miejskiej w Gostyniu. 

- Dziwne zachowanie. Nieporozumieniem wydaje mi się sytuacja, kiedy w świetle podpisanej deklaracji z firmą odbierającą odpady, jeszcze ktoś wywozi je do lasu - to dodatkowe koszty, praca. A przecież odpady można wystawić przed posesją i zawsze zostawią odebrane - komentował komendant straży miejskiej.

Straż miejska kobietę ukarała mandatem karnym kredytowym i zobowiązała do uprzątnięcia śmieci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE