Reklama

Godzina dziennie na TikToku? Aplikacja wprowadza limit

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AG

Godzina dziennie na TikToku? Aplikacja wprowadza limit - Zdjęcie główne

TikTok | foto AG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości TikTok postanowił wprowadzić dzienny limit czasu korzystania z aplikacji przez dzieci i młodzież. Twórcy platformy tłumaczą, że ta zmiana ma pomóc najmłodszym użytkownikom zachować balans pomiędzy światem realnym a wirtualnym.

1 marca TikTok ogłosił zaskakujące zmiany. W popularnej aplikacji wprowadzony zostanie 60-minutowy dzienny limit dla osób poniżej 18. roku życia. 

Zmiany na TiKToku. Platforma wprowadza limit czasowy 

W nadchodzących tygodniach na każdym koncie należącym do niepełnoletniego użytkownika zostanie wprowadzony automatyczny 60-minutowy dzienny limit czasu przed ekranem. Po jego przekroczeniu, młody użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby móc kontynuować przeglądanie aplikacji.

I tu - jak czytamy w komunikacie prasowym - pojawia się ważny aspekt związany z kontrolą rodziców nad tym, ile czasu ich pociecha spędza w sieci. Dorośli powinni skonfigurować kontrolę w aplikacji, by ograniczenia nałożone przez TikToka rzeczywiście zadziałały. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że nastolatek założy konto podając nieprawdziwe dane o wieku i w ten sposób obejdzie ograniczenie. 

"Zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online i bierzemy pod uwagę ich wyjątkowe potrzeby rozwojowe. Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikTok-a, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital." - komentuje Piotr Żaczko, manager komunikacji TikTok-a w Europie Środkowej.

Specjalne ustawienia dla kont nastolatków 

Jak zaznacza w komunikacie prasowym TikTok, badania pokazują również, że uzmysłowienie sobie, jak spędzamy czas, może pomóc w bardziej świadomym podejmowaniou decyzji. 

Dlatego też zachęcamy nastolatków do ustawienia dziennego limitu czasu przed ekranem, jeśli zrezygnują z domyślnego 60-minutowego okresu i spędzą na TikTok więcej niż 100 minut dziennie - przekazuje TiKTok.

Platforma już przed rokiem zachęcała młodych ludzi do włączenia opcji zarządzania czasem spędzanym w aplikacji. Funkcje ograniczania czasu uzupełniają inne ustawienia bezpieczeństwa przeznaczone dla kont nastolatków.

Na przykład, osoby w wieku 13-15 lat mają domyślnie ustawione prywatne konta, co umożliwia nastolatkom dokonywanie świadomych wyborów dotyczących tego, co, kiedy i komu chcą udostępniać. Bezpośrednie wiadomości są dostępne tylko dla osób w wieku 16 lat i starszych, a aby prowadzić transmisję na żywo członkowie społeczności muszą mieć co najmniej 18 lat - czytamy w komunikacie TikToka. 

Kontrola rodzicielska na TikToku będzie zdecydowanie większa?

Platforma wprowadziła również nowe narzędzia w ramach funkcji Parowania rodziny:

Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem - dorośli będą mogli skrócić czas aktywności w aplikacji w dni robocze, gdy dziecko chodzi do szkoły, a wydłużyć go w weekendy, święta czy wakacje.

Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem - rodzice w jednym miejscu znajdą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie.

Wyciszanie powiadomień - TikTok umożliwia ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, zaś osoby w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00.

Nowa kontrola treści - opiekunowie będą mieć większy nadzór nad treściami oglądanymi przez nastolatków dzięki nowemu sposobowi na filtrowanie filmów za pomocą słów lub hashtagów. To rozwiązanie jest jeszcze w fazie opracowania i testów, ale już wkrótce uzupełni poszerzony pakiet narzędzi w ramach funkcji Parowania rodziny.

Ograniczenie aktywności nocą 

Platforma reguluje także korzystanie ze smartfonów w godzinach nocnych (po 22:00), wprowadzając przypomnienie o śnie. O ustalonej godzinie pojawi się więc okienko z informacją, że czas wylogować się z aplikacji.

Źródło: mat. prasowe TikTok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy