Reklama

Czy w Filharmonii Kaliskiej powstanie sala koncertowa? Wyjaśniamy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.kalisz.pl

Czy w Filharmonii Kaliskiej powstanie sala koncertowa? Wyjaśniamy - Zdjęcie główne

Filharmonia Kaliska | foto www.kalisz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej. Na program zabezpieczono 100 tysięcy złotych.

Miasto planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej. Na program zabezpieczono 100 tysięcy złotych. Gdzie powstanie obiekt?

Na stworzenie tego programu zostało zabezpieczone 100 tys. złotych

Według planów, budynek ma skupiać różnych działaczy kultury i nazywać się "Fabryka kultury". Z tego powodu bardzo ucieszyła się Filharmonia Kaliska, która aktualnie nie ma własnej siedziby. W związku z tym, korzysta z sali koncertowej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

- Już na tak wczesnym etapie projektu możemy stwierdzić, że będzie to przełomowy moment nie tylko w historii Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, naszej instytucji, ale także całego muzycznego i kulturalnego życia miasta i regionu. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych etapów tak ważnego i doniosłego projektu - napisała Filharmonia Kaliska na swoim fanpage'u na Facebooku. 
Na stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego dla nowego obiektu w budżecie zabezpieczono 100 tys. złotych.

Gdzie zostanie wybudowana sala koncertowa?

Miasto planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej, na terenie dawnej bazy Kaliskich Linii Autobusowych przy ul. Majkowskiej. Według włodarza miasta,  plac przy ul. Majkowskiej jest ostatnią działką w centrum Kalisza, która może zostać przeznaczona na cele kulturalne.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy