Reklama

Czy Mlekovita przejmie OSM Czarnków? Kiedy miałoby dojść do połączenia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Czy Mlekovita przejmie OSM Czarnków? Kiedy miałoby dojść do połączenia? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu trudnej sytuacji OSM Czarnków pojawiły się informację, że mleczarnia ma zostać przejęta przez firmę Mlekovita. Do połączenia miałoby dojść w wakacje.

Portal asta24.pl podał informację, jakoby Mlekovita miała przejąć OSM Czarnków. Firmy mają się połączyć 31 lipca. 

Trudna sytuacja OSM Czarnków 

Pracownicy mleczarni protesowali przeciwko temu w marcu. Zorganizowali wówczas przed firmą pikietę. Według nich, połączenie mleczarni z inną firmą mogłoby spowodować usunięcie czarnkowskiej marki z rynku.

Istotnym problemem jest natomiast fakt, że Mleczarnia OSM Czarnków jest w trudnej sytuacji od miesięcy. Szefostwo firmy przyznaje, że ceny gazu w rok poszybowały o 800 %. Jeszcze w marcu podkreślano, że jeśli firma nie dostanie wsparcia od państwa, przetrwa maksymalnie 4 miesiące.

Portal asta24.pl podaje, że OSM współpracuje z ponad 400 dostawcami mleka. Z kolei, 200 osób pracuje w zakładach w Czarnkowie i Chodzieży. Upadek firmy spowodowałby tąpnięcie na lokalnym rynku pracy.

- Tylko w styczniu koszty poniesione z tytułu opłat rachunków za gaz i energię wzrosły o ponad milion złotych. W międzyczasie odwołano dotychczasowy długoletni zarząd spółdzielni. Później przywrócono, by znów odwołać. Teraz prezesem OSM Czarnków jest Ryszard Szymański - informuje portal asta24.pl

Ratunek dla mleczarni 

Przejęcie mleczarni OSM przez Mlekovitę ma być dla niej ratunkiem. Firma Mlekovita zapewniała, że zagwarantuje odbiór mleka od każdego członka spółdzielni i wszystkich będzie obowiązywać jeden cennik - oczywiście, jeśli do przejęcia dojdzie.

Z kolei, portal epoznan.pl podaje, że utrzymany ma zostać również poziom zatrudnienia i sprzedaż produktów z logo OSM Czarnków. Mlekovita chce także zainwestować w zakłady w Czarnkowie i Chodzieży kilkanaście milionów złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy