Reklama

W Kaliszu zasymulują katastrofę samolotu. W sobotę ćwiczenia wojskowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Kaliszu zasymulują katastrofę samolotu. W sobotę ćwiczenia wojskowe - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Symulacja katastrofy lotniczej i akcji ratunkowej będzie jednym z elementów ćwiczeń RENEGADE/SAREX-23, które w najbliższą sobotę odbędą się w Kaliszu.

Od 17 do 26 maja 2023 r. na terenie naszego kraju odbywają się ćwiczenia taktyczno-specjalne RENEGADE/SAREX-23. Jednym z miejsc ich przeprowadzenia będzie Kalisz. 

- Symulowane będzie zdarzenie dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny - informuje Urząd Miasta Kalisza.

Czym są ćwiczenia RENEGADE/SAREX-23?

Tego typu manewry odbywają się w Polsce co roku. Są to ćwiczenia z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych na obszarze lądowym i morskim. Organizuje je Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DO RSZ). Prócz wojska, biorą w nich udział: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Kiedy odbędą się ćwiczenia wojskowe w Kaliszu?

Jedno ze zdarzeń podczas ćwiczeń zostanie zasymulowane na terenie Kalisza.

- W sobotę, 20 maja 2023, ma zostać przeprowadzona symulacja katastrofy statku powietrznego w terenie zurbanizowanym. Tego dnia na ulicach i w przestrzeni powietrznej Kalisza pojawią się: żołnierze, służby ratownicze, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także wojskowy śmigłowiec - wyjaśnia UM Kalisz. 

Podczas ćwiczeń podejmowane będą działania, takie jak w przypadku prawdziwego zdarzenia, a Miasto Kalisz będzie jego aktywnym uczestnikiem.

- Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie procedur ratowniczych wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju i obywateli - informuje UM Kalisz.

Organizatorami ćwiczeń są: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Nocny Tropiciel RENEGADE/SAREX z Kalisza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy