Reklama

Chciał sobie kupić telefon. Ukradł pieniądze ze składek wiernych

Opublikowano: czw, 20 wrz 2018 14:06
Autor:

Chciał sobie kupić telefon. Ukradł pieniądze ze składek wiernych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kronika Policyjna. Policja Wielkopolska. Wielkopolska Kronika Policyjna

Potrzebował pieniądze na nowy telefon. Postanowił… okraść kościół ze składek wiernych. Do takiej sytuacji doszło w Łobżenicy w powiecie pilskim.

 

Jak informuje miejscowa komenda do zdarzenia doszło w połowie września. Policjanci z posterunku w Łobżenicy ustalili, że nieznany sprawca wszedł na teren zakrystii - jak to określa policja - jednego z obiektów sakralnych znajdujących się na terenie powiatu pilskiego - i ukradł pieniądze w kwocie blisko 2 tys. złotych. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o popełnieniu przestępstwa, rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

 

- Mundurowi szczegółowo analizowali każdą uzyskaną informację, a dodatkowo dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym, spowodowało, że policjanci szybko wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. 17 września br. funkcjonariusze zatrzymali amatora cudzego mienia w szkole mieszczącej się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – informuje miejscowe KPP.

 

Młody mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i co ciekawe - oświadczył, że ukradł pieniądze, ponieważ chciał kupić sobie nowy telefon. - Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy. 18-latek miał schowaną gotówkę w częściach garderoby, plecaku oraz piórniku. Zatrzymany to 18-letni mieszkaniec gminy Łobżenica - dodaje rzecznik.

 

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE