Reklama

CBŚP zabezpieczyło kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych leków. Ich wartość to ponad 10 mln

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne uderzenie CBŚP w przestępczość farmaceutyczną. Pod Kościanem policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych. Ich łączna wartość szacowana jest na ponad 10 mln.

Akcja CBŚP w powiecie kościańskim. Policjanci namierzyli magazyn z nielegalnymi lekami. Zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych i dwie maszyny do ich produkcji. Zatrzymano także 2 osoby podejrzane o proceder. 

Akcja CBŚP. W 2022 r. zabezpieczono farmaceutyki o wartości około 40 mln złotych

Ta sprawa ma swój początek w lutym 2022 roku. Wówczas funkcjonariusze CBŚP z Poznania i Bydgoszczy rozbili grupę przestępczą, działającą głównie na terenie Poznania i okolic. 

- Członkowie gangu zajmowali się nielegalną produkcją i handlem różnego rodzaju środkami farmaceutycznymi, przede wszystkim psychotropowymi, anabolikami i na potencję. Wówczas to zatrzymano 34 osoby, zabezpieczono setki tysięcy produktów leczniczych o szerokim spektrum działania, a także inne półfabrykaty służące do ich produkcji, o łącznej wartości co najmniej 40 mln zł - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji. - Na poczet przyszłych kar, środków karnych oraz kosztów sądowych zabezpie czono również mienie należące do podejrzanych o łącznej wartości ponad 10 mln zł. 

Policja zlikwidowała magazyn nielegalnych leków. Zatrzymano 2 osoby  

Policjanci cały czas weryfikowali i analizowali zgromadzone w sprawie materiały. Dzięki temu, we współpracy z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udało im się namierzyć kolejne miejsce przechowywania nielegalnych leków. 

- Pod koniec grudnia 2022 roku na terenie powiatu kościańskiego policjanci przeprowadzili działania, podczas których znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych, głównie psychotropowych, anabolików i na potencję, o łącznej wartości ok. 10 mln zł. W trakcie akcji policjanci przejęli także dwie maszyny służące do nielegalnej produkcji środków farmaceutycznych - czytamy na stronie cbsp.policja.pl

W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. Usłyszały one zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia, a nawet życia wielu osób. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

Czytak także:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy