Reklama

CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Zatrzymano osiem osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: CBŚP

CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Zatrzymano osiem osób - Zdjęcie główne

Wielkopolska. CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Zatrzymano osiem osób | foto CBŚP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ośmiu mieszkańców Kalisza i okolic podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej - zajmującej się produkcją marihuany i wprowadzaniem narkotyku na rynek. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

CBŚP rozbiło gang narkotykowy, działający głównie w okolicach Kalisza. Śledczy zatrzymali 8 osób podejrzanych udział w procederze - w tym lidera grupy przestępczej. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie plantacje konopii, przejęli 5,5 kg marihuany, a do sprawy zabezpieczyli mienie podejrzanych szacowane na około 700 tys. zł. 

CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Ustalenia śledczych 

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa - nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim - wynika, że grupa zajmowała się produkcją marihuany i mogła wprowadzić na rynek około 60 kg narkotyku. Śledczy podejrzewają, żę narkotyki mogły zostać rozprowadzone głównie na terenie województwa wielkopolskiego.

Zatrzymani to mieszkańcy Kalisza i okolicznych miejscowości - w wieku od 30 do 63 lat. 

Dwóch podejrzanych „wpadło” gdy planowali odjechać pojazdem, w którym znajdowało się 5,5 kg marihuany. Wśród zatrzymanych znajduje się także dwóch prawdopodobnych „plantatorów”. W ramach działań policjanci przeszukali nieruchomości zajmowane przez podejrzanych i na dwóch posesjach odkryli plantacje konopi. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że na plantacjach znajduje się blisko 240 krzewów, a dodatkowo funkcjonariusze przejęli urządzenia służące do produkcji m.in. lampy, elementy instalacji elektrycznej oraz systemu nawadniającego. Z zabezpieczonych krzewów i gotowych narkotyków można by przygotować kilkanaście tysięcy „działek” dilerskich o wartości szacunkowej około kilkuset tysięcy złotych - informuje zespół prasowy CBŚP. 

W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli również mienie podejrzanych - głównie pieniądze oraz dwa samochody - na łączną kwotę blisko 700 tys. zł.

CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Podejrzani usłyszeli zarzuty

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej - jednej osobie kierowania grupą, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ponadto - jak przekazuje policja - dwie osoby są podejrzane o uprawę konopi innych niż włókniste, z których można by uzyskać znaczną ilość narkotyków.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy - informuje zespół prasowy CBŚP.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy