Reklama

Brakuje miejsc na cmentarzu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PUK Kalisz

Brakuje miejsc na cmentarzu - Zdjęcie główne

Brakuje wolnych miejsc na cmentarzu w Kaliszu | foto PUK Kalisz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nekropolia musi być rozbudowana, innego wyjścia nie ma.

Cmentarz Komunalny w Kaliszu to największa nerkopolia w naszych regionie. Od kilku lat zaczyna brakować jednak wolnych miejsc na nowe pochówki. Sytuację miała poprawić budowa kolumbarium na pochówki urnowe, jednak tak się nie stało. Dlaczego - tradycyjna forma grzebania zwłok nadal jest najpopularniejsza. 

Nekropolia będzie rozbudowana. Innego wyjścia nie było. Miasto odkupiło od prywatnych właścicieli tereny sąsiadujące z cmentarzem przy ul. Poznańskiej.

Na obszarze 17 tys. mkw. powstanie nowa część cementarza. Zanim jednak to się stanie, teren musi być odpowiednio zagospodarowany. Mowa m.in. o przygotowaniu miejsc pod pochówki, pobudowanie ciągów komunikacyjnych, pracach kanalziacyjnych czy nasadzeniach zieleni. Teren zostanie ogrodzony. Według założeń w nowej części cmentarza meijsce znajdzie około 1.500 nowych grobów. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,2 miliona złotych. Cmentarz Komunalny w Kaliszu powstał w 1971 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy