Reklama

Bomba z czasów II wojny światowej. Saperzy w akcji.

Opublikowano:
Autor:

Bomba z czasów II wojny światowej. Saperzy w akcji. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Grupa rozpoznania minersko — pirotechnicznego zabezpieczyła dwa dni temu nie wybuchy z czasów II wojny światowej.

 

 

W Krzywiniu (powiat kościański) w jednej z kamienic znaleziono bombę lub pocisk z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców z pobliskich domów oraz zamknięto park miejski. Miejsce wykopania  zostało zabezpieczone przez grupę rozpoznania minersko - pirotechnicznego

 

 

- Zgłoszenie dotyczące niewybuchu dyżurny odebrał około godz. 11:30. Nie miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu Patrolu Saperskiego. Przez prawie cztery godziny główna ulica Krzywinia była wyłączona z ruchu. Ewakuowano też mieszkańców z domów położonych najbliżej miejsca znalezienia niewybuchu. Został on wykopany podczas prowadzenia prac ziemnych prowadzonych na terenie Krzywinia. Natychmiast operator koparki wstrzymał pracę i ewakuowano pozostałych pracowników. Powiadomiono służby. Na miejsce udali się też funkcjonariusze z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Przed godziną 15 na miejsce dotarł patrol saperski Wojska Polskiego. Żołnierze zabrali znalezisko do specjalnego pojazdu i wywieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowany — czytamy w oświadczeniu kościańskiej policji.

 

 

Nikomu nic się nie stało i wszyscy mieszkańcy wrócili do swoich domów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE