Reklama

Black Waves Fest zagra już w sobotę

Opublikowano:
Autor:

Black Waves Fest zagra już w sobotę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 10 października ze sceny JOK Jarocin ponownie zabrzmią ciężkie dźwięki metalowych zespołów. Organizatorzy zapowiedzieli występ sześciu kapel.

 

 

 

 

 

To już piąta edycja Black Waves Fest organizowana przez miejscowych pasjonatów muzyki metalowej oraz Jarocińskie Stowarzyszenie Cooltura. Organizatorzy mieli nie lada problem, bowiem obecna sytuacja epidemiczna w kraju mogła przyczynić się do zawieszenia tegorocznego festu. Łukasz Ratajski pomysłodawca imprezy razem ze swoimi współpracownikami dosłownie stanął na głowie, aby Black Waves Fest vol.5 się odbył. Niestety z uwagi na liczne obostrzenia znacznie ograniczono liczbę publiczności, która może wziąć udział w sobotnim wydarzeniu.

 

Nie będzie imprez towarzyszących, do których przyzwyczaili nas organizatorzy, ale na pewno Black Waves Fest będzie wydarzeniem, który na długo zapadnie w pamięci uczestników. Wszystko za sprawą zespołów, które usłyszymy w sobotę. Co prawda również line’up uległ dużym zmianom i nie zagra zapowiadana wcześniej Arkona czy Obscure Sphinx z magiczna Zofią „Wielebną” Fraś na wokalu. Nie ma jednak co żałować, bowiem ostateczny skład zadowoli każdego metalowca.

 

 

 

Piąta już edycja BWF tradycyjnie łączy wiele gatunków muzyki z szeroko pojętego nurtu zwanego metalem. W spektrum tegorocznej edycji znajdują się takie podgatunki jak black thrash death metal - VOIDHANGER, black metal - DAGORATH, dark hardcore/post-metal - FLESHWORD , progressive - experimantal post black metal - DOLA , post-sludge-doom-metal - BLACK TUNDRA , avantgarde post black metal - GRUZJA - tłumaczy Łukasz Ratajski.

 

Nie zabraknie również spotkania kolekcjonerów płyt winylowych zorganizowane przez Poznańską Giełdę Fonograficzną. Na pewno każdy znajdzie dla siebie jakąś „perełkę”. Oczywiście organizatorzy Black Waves Fest przygotowali festiwalowe koszulki. To nie lada gratka dla sympatyków twórczości Krzysztofa Owedyka, niezależnego twórcy komiksów i rysownika trzeciego obiegu, znanego pod pseudonimem Prosiak. Owedyk zasłynął przede wszystkim wśród członków kontrkultury punk, szczególnie za sprawą komiksów wydanych przez Pasażera.

 

 

Bilety Black Waves Fest vol. 5 w cenie 60 zł (do 9 października) można nabyć w Spichlerzu Polskiego Rocka lub JOK Jarocin oraz na stronach: www.sklep.blackwavesfest.pl/. W dniu koncertu kosztować będą 70 zł. Organizatorzy zapewniają, że bilet zakupiony drogą elektroniczną będzie można wymienić na egzemplarz kolekcjonerski.

 

 

Otwarcie tak zwanych bram przewidziano już na godzinę 17.00. Natomiast sam koncert rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do późnych godzin nocnych.

 

 

Dokładna ropiska godzinowa przedstawia się następująco:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE