Reklama

Amulety lub magiczne herbatki zwalczą koronawirusa? Uważaj na oszustów

Opublikowano:
Autor:

Amulety lub magiczne herbatki zwalczą koronawirusa? Uważaj na oszustów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ostrzeżenie wydała policja. W ostatnich dniach do mundurowych dotarły sygnały, że oszuści nie próżnują i znaleźli nowe pomysły.

 

 - Wykorzystując epidemię koronawirusa, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem - czytamy na stronie rawickiej policji.

 

 

 

Niestety, jak informuje policja, w internecie pojawiły się oferty sprzedaży środków - m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też - w przypadku zarażenia - spowodować cudowne ozdrowienie. 

 


 


- Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod Służby Sanitarne, Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa - czytamy na stronie rawickiej policji. Funkcjonariusze apelują o rozsądek. - Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE