Reklama

Album "My Name Is Poznan 2.0". Jest już pierwszy singiel

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania

Album "My Name Is Poznan 2.0". Jest już pierwszy singiel - Zdjęcie główne

Album "My Name Is Poznan 2.0". Jest już pierwszy singiel | foto Urząd Miasta Poznania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niedługo ukaże się drugi album projektu "My Name Is Poznan". Dostępny jest już pierwszy singiel z tej płyty i teledysk.

Na festiwalu Next Fest Music Showcase & Conference ukaże się drugi album projektu "My Name Is Poznan". Można już posłuchać pierwszego singla z tej płyty i obejrzeć do niego teledysk. Jest to piosenka Kathii.

Czym jest projekt "My Name Is Poznan"?

"My Name Is Poznan" to projekt, który skierowany jest do twórców i wykonawców muzyki, którzy mieszkają lub uczą się w Poznaniu.

Młodzi artyści mogli zgłaszać się by wziąć udział w konkursie "Studio Otwarte". Warunkiem było przesłanie propozycji utworów w dowolnej formie audio (nagranie demo, z domu, z próby itp.).

Pierwszy album "My Name Is Poznan" ukazał się w marcu 2022 rooku. Na konkurs "Studio Otwarte" wpłynęło wtedy blisko 250 zgłoszeń.

Kto zwyciężył w 2 edycji konkursu?

Takie zainteresowanie pierwszą edycją sprawiło, że odbył się także nabór do kolejnej. Zakończył się on w czerwcu 2022 roku. 

Wśród zwycięzców znaleźli się:

  • Kathia,
  • Michał Kmieciak & Swiernalis,
  • Julia Rover,
  • Neons,
  • Marianna Kniat,
  • Zuta Lipowicz & Maks Mikulski,
  • Vyspa,
  • EłMi,
  • Córy i naked relaxing. 

Do trzech utworów powstały profesjonalne teledyski. Pierwszy miał już premierę

Profesjonalne teledyski powstały do trzech utworów, które zostały wybrane wspólnie z wydawcą albumu. Pierwszy singiel miał już swoją premierę 5 kwietnia 2023. Jest to piosenka Kathii - "Nigdy wcześniej tak nikogo nie..."

Kolejnego utworu będzie można posłuchać juz w przyszłym tygodniu, to piosenka Zuty - "Polowanie". Trzecią piosenką, która pojawi się na YouTubie z profesjonalnym teledyskiem będzie "Żabka" - Marianny Kniat.

Kiedy odbędzie się premiera całego albumu?

Premiera albumu ma obyć się na Next Fest Music Showcase & Conference, który odbędzie się od 20-22 kwietnia. Na festiwalu posłuchacie też wiekszości artystów z płyty. 

Natomiast wszystkie kompozycje znajdą się na płycie wydanej nakładem Kayaxu.

- Organizatorem projektu "Studio Otwarte" i konkursu "My Name Is Poznan" jest Miasto Poznań wraz z Fundacją ART Fidelis. Konkurs, podobnie jak jego pierwsza odsłona, skierowany był do twórców i wykonawców muzyki. Mogli oni mieszkać w Poznaniu, uczyć się tu, ale na pewno powinni czuć związek ze stolicą Wielkopolski - podaje Urząd Miasta Poznania.

Posłuchaj piosenki Kathii - "Nigdy wcześniej tak nikogo nie..." 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy