Reklama

6 zatrzymanych osób. Podrobiony towar za blisko milion złotych!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Poznań

6 zatrzymanych osób. Podrobiony towar za blisko milion złotych!  - Zdjęcie główne

Sprzedawali podrabiane towary | foto KMP Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprzedawali ubrania z logami znanych, ekskluzywnych marek.

Blisko milion złotych warta jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi, jaką zabepzieczyła poznańska policja. Mundurowi w związku z przestępczą działalnością zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do lat 5.

Policjanci  z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nieustannie prowadzą działania skierowane przeciwko nieuczciwym handlarzom. 

Pierwsza sprawa miała swój początek 18 marca br. Policjanci zajmujący się wykrywaniem wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi ustalili osoby, które sprzedawały rzeczy za pośrednictwem portali aukcyjnych. Tego dnia, funkcjonariusze weszli do magazynów na terenie Skórzewa, Przeźmierowa oraz Poznania i zatrzymali 4 osoby, w tym trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 33 do 35 lat - informuje sierż. szt. Marta Mróz z Komedny Miejskiej Policji w Poznaniu. 

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że  do sprzedaży oferowane były towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogły wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.  

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli torebki oraz markową odzież z podrobionymi znakami towarowymi na łączną kwotę blisko 500 tys. złotych.

Kolejne zatrzymania osób, trudniących się nieuczciwym handlem miały miejsce 14 maja br. Tym razem funkcjonariusze ustalili dwie osoby, które sprzedawały ubrania na terenie całej Wielkopolski. Okazało się, że kobieta i mężczyzna handlowali ubraniami na targowisku m.in. w miejscowości Lwówek, gdzie funkcjonariusze zabezpieczyli towar o łącznej wartości 500 tys. złotych - informuje sierż. szt. Marta Mróz. 

46-latka i 49 latek usłyszeli zarzuty za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet więzienia do lat 5. Decyzją sądu małżeństwo otrzymało dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy