Dziadek wybiegł z auta i prosił policjantów o pomoc dla wnuka
W pewnym momencie auto się zatrzymało.
- Z pojazdu wybiegł mężczyzna, prosząc o szybką pomoc dla wnuka. Poprosił, aby policjanci szybko zawieźli jego synową i jej 3-letniego syna do szpitala, ponieważ wnuk w domu stracił przytomność. On sam miał trudność w kierowaniu, ponieważ w pośpiechu i przypływie adrenaliny doznał urazu głowy uderzając się w drzwi - podaje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.
Z 3-latkiem nie było kontaktu, a z jego ust wyciekała biała piana
Policjanci zabrali matkę z dzieckiem do radiowozu i ruszyli w stronę Wągrowca.
- Kobieta w trakcie przejazdu mówiła, że syn nagle stracił przytomność, nie było z nim żadnego kontaktu, zamykał oczy. Z ust jego wyciekała biała substancja-piana. Tłumaczyła, że wezwała karetkę pogotowia do domu, lecz długo nie przyjeżdżała. Z uwagi na pogarszający się stan dziecka, postanowiła wraz z teściem zawieźć go do szpitala - wyjaśnia mł. asp. Dominik Zieliński.
Policjant wybudzał chłopca, by nie utracił przytomności
Jak podaje policja, w trakcie przejazdu 3-latek był lejący i tracił przytomność. Policjant siedzący z przodu na miejscu pasażera wziął dziecko i przez drogę wybudzał go z omdleń, pilnując, aby nie utraciło przytomności.Dyżurny policji skontaktował się z SOR-em w Wągrowcu, przedstawiając dokładne informacje o działaniu policjantów. Walka o życie chłopca trwała przez kilkanaście minut jazdy radiowozem.
- Po dotarciu do szpitala, malec natychmiast otrzymał pomoc medyków. Po kilku godzinach policjanci rozmawiali telefonicznie z dziadkiem chłopca. Cała sprawa ma swój dobry finał. Malec trafił do szpitala dziecięcego w Poznaniu, gdzie dobrzeje - podaje mł. asp. Dominik Zieliński.
Poniższymateriał wideo przedstawia moment przejazdu radiowozu przez skrzyżowania wągrowieckich ulic.
fot/wideo monitoring UM Wągrowiec
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.