reklama

Za jazdę hulajnogą zarobił 3 tysiące złotych mandatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Leszno

Za jazdę hulajnogą zarobił 3 tysiące złotych mandatu - Zdjęcie główne

Za jazdę hulajnogą zarobił 3 tysiące złotych mandatu | foto KMP Leszno

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 tysiące złotych. Popełnił szereg wykroczeń podczas jazdy na hulajnodze.
reklama

27-latek z powiatu górowskiego - jak podaje policja - zaprezentował wszelkie zabronione możliwości poruszania się na hulajnodze elektrycznej. 

27-latek ukarany 3 tys. zł mandatu za jazdę na hulajnodze 

21 września, na ulicach Leszna, funkcjonariusze sprawdzali, czy rowerzyści respektują przepisy. Wówczas zauważyli młodego mężczyznę jadącego hulajnogą z bardzo dużą prędkością środkiem jednej z miejskich ulic. 

- Kierowca jednośladu nie zwalniając, poruszał się także chodnikiem na ulicy Grunwaldzkiej - nie zważając na poprzeczne drogi, na których między innymi poruszali się piesi i rowerzyści. W pewnym momencie mężczyzna gwałtownie skręcił w jednokierunkową ulicę Prochownia, jadąc jezdnią „pod prąd”. Policjanci skontrolowali kierowcę hulajnogi. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu górowskiego - podaje asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. 

Mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych, który uregulował elektronicznie na miejscu kontroli.

Policja przypomina zasady jazdy hulajnogą

Trzeba zdawać sobie sprawę, że jadąc hulajnogą tak samo obowiązują nas przepisy ruchu drogowego, jak poruszając się choćby rowerem. Pamiętaj:

  • hulajnogą elektryczną nie może się poruszać dziecko do 10. roku życia. Wyjątkiem jest strefa zamieszkania, gdzie dziecko do 10. roku życia może jechać hulajnogą elektryczną wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
  • kierujący hulajnogami elektrycznymi mają obowiązek poruszać się po drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów, jezdnią (obowiązkowo, gdy ruch pojazdów odbywa się po niej z dozwoloną prędkością nie większą niż 30km/h oraz brakuje drogi dla rowerów) oraz chodnikiem (gdy ruch pojazdów odbywa się po jedni z dozwoloną prędkością większą niż 30km/h oraz brakuje drogi dla rowerów)
  • na chodniku oraz drodze dla pieszych kierujący hulajnogą ma obowiązek ustępowania pierwszeństwa pieszemu
  • dozwolona prędkość hulajnogi elektrycznej to 20km/h, jednak na chodniku i drodze dla pieszych to prędkość zbliżona do prędkości pieszego.
Przeczytaj także: Magia sztuki jesienią. 13. edycja Galerii Bezdomnej w Kaliszu

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama