Reklama

25-letni pracownik poparzony w zakładzie. Uratowali go koledzy ze zmiany

Opublikowano: ndz, 15 kwi 2018 09:09
Autor:

25-letni pracownik poparzony w zakładzie. Uratowali go koledzy ze zmiany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

25-letni pracownik uległ ciężkiemu poparzeniu. W czasie pracy wylał na siebie ciekły metal. Na pomoc natychmiast ruszyli jego koledzy ze zmiany. Zaprowadzili go pod prysznic, a na rany zastosowali profesjonalne opatrunki.

 

Do wypadku doszło w krotoszyńskim zakładzie Mahle. Jak podkreślają władze firmy - umiejętność zachowania się w czasie tego typu zdarzeń jest efektem szkoleń prowadzonych w firmie. Okoliczności wypadku bada teraz Państwowa Inspekcja Pracy.

25-latek – na co dzień pracownik produkcji w Mahle - najprawdopodobniej jadąc wózkiem widłowym uderzył w kadź z płynnym aluminium. Ciekły metal oblał mężczyznę, który uległ poparzeniu. Jako pierwsi z pomocą przyszli mu współpracownicy.

 

- Specjalnie wyszkoleni pracownicy z licencją ratownika podjęli profesjonalną akcję ratowania zdrowia. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, przeniesiono poszkodowanego pod prysznic bezpieczeństwa, tam ranny został schłodzony. Zastosowano żele łagodzące skutki poparzenia – podkreśla Patrycja Puźniak, młodszy specjalista ds. komunikacji w firmie Mahle Polska.

Oparzenie 30% ciała

Po 12 minutach od wezwania ratownicy medyczni dotarli na miejsce wypadku.

- Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna był na wyjeździe, dlatego zadysponowano najbliższy wolny zespół, z Kobylina – podkreśla Jakub Nelle, rzecznik prasowy ZRM-ów działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE